Отборът на Черноморец Бургас записа нова изразителна победа с 3:0 над тима на Калиакра Каварна. Контролната среща се игра на стадион Лазур пред около 200 човека.

Акулите доминираха през всичките 90 минути и не оставиха никакъв шанс на своя опонент да сътвори нищо смислено. Резултатът беше открит в 29-ата минута от Венци Христов, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Исуф. Второто попадение падна през 77-ата отново от дузпа. Този път точен бе влезлият като резерва Борислав Балджийски. Класическото 3:0 оформи каращият проби Гаел.

СНИМКИ: Черноморец Бургас с нова класика в контролите

източник: снимки: ПСФК Черноморец-Бургас

Последните 15 минути от срещата под рамката на вратата на бургазлии застана братът на Янко Георгиев - 15-годишният Петър Пацов, който е талант от школата на клуба и се състезава при родените през 1997 година.

Състав на Черноморец: Георгиев, Терзиев, Дянков, Фо-Поре, Сива, Паланков, Цонков, Хасан, Исуф, Христов, Йорданов (Пацов, Димов, Филипов, Балтанов, Балджийски, Николов, Гаел, Боли).

Следващата контрола на тима на Димитър Димитров-Херо е на 28 юли /събота/ срещу Черно море Варна. Срещата е с начален час 19:30 и ще се играе на стадион Лазур.