Отборът на Черноморец Бургас записа нова победа в своята пета поред контролна среща от лятната подготовка. Бургазлии спечелиха с класическото 3:0 срещу малтийския Хамрун Спартанс. Този резултат е най-малкото, с което се измъкнаха гостите от Малта, тъй като „акулите“ държаха инициативата през всичките 90 минути.

СНИМКИ: Черноморец писа тройка на малтийци

източник: Снимки: Пресслужба Черноморец

Головата сметка беше открита още във втората минута, когато Лоривал Асис реализира дузпа. Второто попадение стана след хубава контраатака на Черноморец, завършена с летящ плонж от Венци Христов за 2:0. Класическото 3:0 оформи каращият проби французин Гаел.

Състав на Черноморец: Колев, Дянков, Николов, Фо-Поре, Сива, Цонков, Паланков, Хасан, Асис, Боли, Христов /Терзиев, Димов, Стоянов, Филипов, Балтанов, Гаел, Йорданов, Пехливанов/.

Следващата контролна среща на бургазлии е на 24-ти юли /вторник/ от 18:00 часа, когато момчетата на Димитър Димитров ще посрещнат на кампуса тима на „Калиакра“ Каварна.