Изпълнителният директор на ЦСКА Александър Тодоров говори коментира съжалението си, че ЦСКА не успя да продължи напред в евротурнирите. Независимо от факта, че записа поредни победип срещу вечния съперник Левски, от това пари в касата на клуба няма да постъпят.
„Въпреки предвижданията на много „приятели“ и „доброжелатели“, които твърдяха, че ЦСКА ще бъде закрит до Нова година и че няма да вземе лиценз, с изключителни усилия успяхме всичко това – взехме лиценз и играем в евротурнирите. Въпреки предвиждането, че ЦСКА ще се бори да не изпадне, ЦСКА завърши на второ място, изпреварвайки много отбори, които имаха както финансов, така и медиен комфорт. В клуба бе въведена прозрачност. Ние сме единственият клуб, който обявява параметрите на футболистите. Искам да питам има ли друг клуб в България който го прави? Мисля, че няма. ЦСКА през тази една година изцяло се опитва да влезе в методиката на УЕФА за финансов феълплей и в параметрите, зададени от УЕФА. ЦСКА ще влезе в тези параметри за финансов феърплей, които УЕФА е задала.“
„ Заедно с „ЦСКА завинаги“ и на база контракта, който сме сключили с тях, са изградени две игрища и трето е на път да се изгради до края на годината. Жизнено необходимо е за ДЮШ на ЦСКА. Заедно с мажоритарните собственици попълнихме изцяло невнесения капитал, който беше зареден от предишните собственици, но не беше попълнен.“
„Има и много неща, които не успяхме да направим по една или друга причина. Ние не успяхме да направим успешна емисия на акциите. Дадохме специална пресконференция за това и тук не мисля да се спирам. В момента подготвяме втора акция през есента. Положени са всички основи и предпоставки, то да бъде успешно. ЦСКА иска да стане първияг източноевропейски клуб, който да е публично дружество.“
„Наред с успехите в „А“ група, не успяхме да се представим добре в евротурнирите. Освен като фен, съжалявам и чисто емоционално като изпълнителен директор, защото клубът беше лишен от приходи. Дори още 5 пъти да бием Левски, приходи в клуба няма да дойдат. Но за всеки преминат кръг, в клуба щяха да постъпят средства. За съжаление не се случи.“
„Въпреки многото обещания и неколкократните разговори с министъра на спорта и с министър-председателя и с депутати от Парламента, не се предостави базата за дългосрочно ползване на клуба. Това определено спъва развитието на клуба. Не може да развиваме както ДЮШ, така и мъжкия отбор, ако няма съответната база. Това е основата за развитие въобще на спорта в България.“
„Недоумявам до ден-днешен за позицията на Правителството и Спортното министерство. Ясно е, че държавата няма пари. Ние не искаме нито един лев от държавата, а само тя да създаде условия, с които да привлечем съответните инвестиции. На предпоследното общо събрание беше приета стратегия за развитието на клуба в срок от 5 години. Целите на този план са – възходящо финансово развитие на клуба чрез привличане на нови спонсори и най-вече на генерален спонсор.“
„Една от стратегиите за развитие е трансферната политика на клуба. Както привличане на млади футболисти от чужбина, и развитие в ДЮШ на деца, които да бъдат интергрирани в първия отбор. Не може допреди няколко месеца те да са играли на всички игрища около София, да търсим къде да играят децата. След един месец как да искаме юноши, готови за първия отбор? Това е невъзможно. Трябва да се направи база и от три до пет години да чакаме юноши за първия отбор. Това не е защото е имало процес на задълчобена работа – просто някое дете е по-талантливо, но то не е готово за мъжкия отбор. Другата цел е окончателно изплащане на старите задължения до края на 2105 година. Изключително ми е трудно да покриваме текущите нужди и да изплащаме старите задължения.“
„Генерална реконструкция ще има на „Българска армия“, но това зависи от правителството и министерството на спорта. Ако успеем да се договорим с правителството, което и да е то, смятаме, че 2016-17 година може да извършим генерална реконструкция на стадиона. Това е в резюме нашия отчет и виждането ни за развитието на клуба“, завърши Александър Тодоров.
Коментирай