Славия успя да прекъсне 100-процентовия ход на ЦСКА в началото на новия сезон в А група и в мач от третия кръг постигна 2:2 като домакин срещу временния лидер. „Армейците“ на два пъти повеждаха в резултата, но „белите“ не се дадоха в 127-ото издание на столичното дерби главно заради силната игра на атакуващите си футболисти. Карлос Фонсека изнесе много силен мач по крилото, а Мишел Платини се отчете с дяволско попадение с пета, което осигури точката за новия му тим.

Така „армейците“ записаха първи резултат, различен от победа, и остават първи със 7 точки, колкото вече има и Ботев Пловдив. Славия пък излиза втори с 5 в актива си и по-добра голова разлика от Локомотив Пловдив, който също има 5 пункта.

Домакините стартираха доста плашливо мача и позволиха на ЦСКА да ги притисне сериозно още в първите минути. Играчите на Милен Радуканов често губеха топката, докато острите действия на Милисавлевич и Карачанаков по крилата носеха сериозна опасност.

Логичното се случи в 9-ата минута, когато последният даде страхотен извеждащ пас към Серджиу Буш в наказателното поле. Нито Цветомир Панов, нито Димитър Везалов не успяха да се намесят при подаването, а румънецът овладя до аутлинията. От почти нулев ъгъл той намери начин да прокара топката покрай капитана на „белите“ и да открие резултата.

Почти веднага Славия можеше да изравни, но в 11-ата минута бившият „армеец“ Мишел Платини направи чутовен пропуск. Карлос Фонсека създаде ситуацията, като шутира остро към вратата на Дивиш, който отрази. Португалецът догони кълбото до аутлинията и върна към Платини, който от 7-8 метра стреля над опразнената врата.

Малко след изминаването на четвърт час игра ЦСКА пък можеше да удвои аванса си. Еденилсон Бергонси се озова на точното място при центриране от ъглов удар, но от метър-два пред вратата някак успя да стреля в аут.

В 19-ата минута Карлос Фонсека можеше да причини доста главоболия на гостите, след като отне топката от Апостол Попов, проби отляво по атаката, но вместо да търси пас, реши да играе сам, а Якуб Дивиш го пресрещна успешно.

Последва дълъг период в който нищо съществено не се случваше на терена, преди в 35-ата минута Серджиу Буш да се откъсне сам срещу Георги Петков. Двамата влязоха в съприкосновение в наказателното поле при битката за спорната топка, като капитанът на Славия игра чисто, но след това Буш падна на тревата. Това изненадващо вбеси Петков и той потърси сметка на румънеца, който не претендираше за нарушение.

Домакините определено завършиха по-силно първата част и в 42-ата минута стигнаха до 1:1. Славия направи отлична атака отдясно, при която Фонсека получи в близост до наказателното поле и проби. Португалецът находчиво върна назад към точката на дузпата, откъдето Мичел Бургзорг опъна мрежата зад Дивиш. „Белите“ за малко не направиха и пълен обрат, но в първата минута на добавеното време Фонсека шутира мощно, топката се отклони в играч на ЦСКА и се удари в страничната греда.

Второто полувреме започна точно както първото и ЦСКА успя да натика Славия в дълбоко в неговата половина. В 54-ата минута Бергонси отправи топовен шут към вратата на Георги Петков след едно лошо изчистване на Панов. Георги Петков с мъка изби в корнер, от който ЦСКА отново поведе. Александър Тунчев се извиси над всички пред вратарското поле и с глава отбеляза дебютния си гол при втория си престой на „Българска армия“.

Този път преднината на „червените“ изтрая едва 7 минути, като Мишел Платини се разписа срещу бившия си тим. Фернандо да Силва и Цветомир Панов разиграха умело отдясно, което позволи на десния бек да центрира остро в наказателното поле, където бразилският нападател с пета стреля неспасяемо.

ЦСКА успя да се вдигне на финален щурм, но въпреки влизането на Тони Силва, „червените“ рядко застрашаваха вратата на Петков. Единствено чрез статични положения играчите на Стойчо Младенов стигаха до нещо по-интересно във финалната третина от терена. Стигна се дотам, че „армейците“ избраха да заиграят с двама типични централни нападатели, като място на Орелен Жоаким освободи появилия се в средата на полувремето Силва.

СЛАВИЯ-ЦСКА 2:2

0:1 Серджиу Буш 9'

1:1 Мичел Бургзорг 42'

1:2 Александър Тунчев 55'

2:2 Мишел Платини 62'

Славия (4-3-3): Георги Петков /к/ - Цветомир Панов, Димитър Везалов, Димитър Пиргов, Кире Ристевски – Мичел Бургзорг, Станислав Генчев, Джереми Манзоро (90+1' – Димитър Георгиев) – Фернандо да Силва, Мишел Платини, Карлос Фонсека (88' – Иван Вълчанов)

Старши треньор: Милен Радуканов

ЦСКА (4-2-3-1): Якуб Дивиш – Апостол Попов /к/, Александър Тунчев, Денис Причиненко, Кристиан Супусепа – Стивън Сънди, Еденилсон Бергонси – Антон Карачанаков (66' – Тони Силва (84' – Орелен Жоаким)), Луис Соарес (51' – Борис Галчев), Неманя Милисавлевич – Серджиу Буш