Победата на ЦСКА над Черно море с 3:1 в 19-ия кръг на пръв поглед изглежда комфортна, но мачът съвсем не беше толкова лесен за домакините от столицата. Въпреки че успяха да поведат рано чрез Марин Оршулич, те бързо и допуснаха изравнителен гол, след като Стенио реализира в 15-ата минута.

Освен всичко друго наставникът им Стойчо Младенов имаше да решава още един проблем, след като в 25-ата минута Георги Божилов влезе много остро в краката на вратаря Якуб Дивиш и получи жълт картон за шпагата си. Полският вратар опита да продължи срещата, като медицинският екип използва замразяващ спрей, ала в 31-ата минута болките вече бяха прекалено силни и Дивиш поиска смяна.

Така 38-годишният Колев се наложи набързо да нахлузва ръкавиците и временно да изостави функциите си като асистент на Стойчо Младенов.

Куриозно или не, това беше първи двубой за ветерана в А група от 15 март тази година, когато той записа пълни 90 минути във вечното дерби срещу Левски.