Лудогорец се скъса да прави пропуски, но все пак успя да победи Монтана с 2:0 в мач от 13-ия кръг на „А“ група. Кафу във 2-ата и Кешеру в 76-ата бяха точни за шампионите, които излязоха втори в класирането с 24 пункта, с точка зад лидера Левски и с една пред третия Литекс. Монтана пък е предпоследен в таблицата с 12 точки.

Лудогорец стартира мача ударно и още във 2-ата минута Кафу реализира за 1:0. Бразилецът бе изпуснат по дясното крило, нахлу и въпреки опита на Георги Ангелов да предотврати гола, Кафу вкара.

Той продължи и нататък да тормози защитата на Монтана с активна игра по десния фланг.

В 9-ата минута Кешеру пропусна да вкара гол-близнак на този срещу Левски, като от същата позиция като тогава от фаул прати топката в ръцете на вратаря Христо Иванов.

В 19-ата минута Вандерсон и Марселиньо си попречиха да вкарат от два метра разстояние.

Монтана опита да върне гола, като при едно разбъркване в 21-ата минута вратар и защитници на домакините бяха доста затруднени да изчистят.

В 28-ата и 29-ата минута идентични пропуски от много удобни позиции направиха последователно Марселиньо и Вандерсон, стреляли право в ръцете на Христо Иванов.

Неприятно впечатление направи грубо влизане на Йордан Минев в 39-ата минута в краката на Балджийски в опит да си върне за действие на играч на Монтана срещу негов съотборник. Жълтият картон бе най-малкото, което можеше да получи Минев.

Лудогорец продължи да доминира и да пропуска, така че 1:0 бе минималното, с което можеше да води на почивката.

Иван Минчев стреля силно отдалеч, за да покаже промяната в поведението на Монтана след антракта.

В 60-ата минута груба грешка на младока Керчев от Лудогорец можеше да доведе до изравнителен гол на Монтана, но гостите се засуетиха и пропуснаха златен шанс.

Скоро след това отново се наложи на Христо Иванов да се намесва решително, за да парира силен удар от наказателното поле на Кешеру.

Изобщо вратарят на Монтана Христо Иванов с отличните си изяви бе едно от големите препятствия пред нападателите на Лудогорец.

И стражът обаче не успя да предотврати второто попадение, което след многото пропуски на домакините реализира Клаудиу Кешеру в 76-ата минута.

В 88-ата минута Марселиньо направи и най-неворятния от многото си пропуски, след като на празна врата прати топката в аут. Независимо от всички тези пропуски, Лудогорец спечели безпроблемно с 2:0.

Любопитният момент в състава на Лудогорец бе включването отново в титулярния състав на младока Венцислав Керчев.

В миналия кръг неговата контузия и смяна в 5-ата минута в мача срещу Левски предизвикаха сериозна полемика, заради легалното заобикаляне на точката в правилника за включване на млад играч.