Отборът на Левски започна с победа контролните срещи. „Сините“ се наложиха с 3:1 над Септември София. Точни за успеха бяха Венци Христов (от дузпа), Станислав Иванов и Бабатунде Аденджи. Две асистенции (за втория и третия гол на отбора от  „Георги Аспарухов“) направи Ивайло Найденов. Попадението за състава от В група бе дело на Петър Тончев. Играчите на Николай Митов пропуснаха и 11-метров наказателен удар.

Контролата се игра в Правец, където Левски провежда предсезонната си подготовка. Като титуляри за „сините“ започнаха новите попълнения на тима от Герена Хеан Деса, който бе болен, и Димитър Пиргов.

Срещата предложи доста любопитни моменти, а през първите 45 минути Левски имаше подчертано превъзходство. Освен гол от дузпа, възпитаниците на Люпко Петрович направиха и няколко големи пропуска, а Венци Христов удари греда. Същевременно третодивизионният тим пропиля 11-метров наказателен удар.

През втората част наставникът на Левски направи доста промени и много юноши си появиха на терена. На свой ред, футболистите на Септември оползотвориха по най-добрия начин един от разкрилите се шансове пред тях и изравниха в 57-ата минута. В последствие обаче Левски вдигна оборотите и отново излезе напред.

Левски започна уверено мача, а още в 7-ата минута „сините“ поведоха. След атака като по учебник отляво, Веско Минев комбинира с Божидар Краев, който върна с петичка към капитана си. Левият защитник нахлу в наказателното поле, пусна пас към Венци Христов, който пък върна към Минев, който бе покосен от Мариян Димитров. Съдията отсъди дузпа, а зад топката от бялата точка застана „десетката“ на Левски – Христов. С премерен удар в долния ляв ъгъл, той направи 1:0.

В 12-ата минута Георги Костадинов отправи хубав диагонален пас към Джъстин Менголо наляво. Той спря много добре и подаде на влизащия на скорост Сашо Емилов Александров. Бранителят подаде към Христов. Той нанесе силен удар, който излезе в аут.

Септември пропиля идеална възможност да изравни в 23-ата минута. Отборът от третата ни дивизия получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Георги Костадинов в наказателното поле. Даниел Пехливанов застана зад топката, изпълни много силно и я прати високо над напречната греда в аут.

„Сините“ удариха греда в 37-ата минута. Момчетата на Люпко Петрович получиха право да изпълнят фаул. Венци Христов се нае с изпълнението опита директен обстрел и удари напречната греда. При тази ситуация пък футболистът на Септември Петър Василев получи жълт картон за реплика към рефера Николай Йорданов. Играчът го нарече „Мики Маус“ (един от любимите на децата герои на „Дисни“).

В края на полувремето левскарите проведоха няколко опасни атаки. Първо в 44-ата минута Венци Христов отправи страхотен удар, но в ръцете на стража на Септември, а в продължението Христов подаде наляво към Хеан Деса след скоростна атака. Перуанецът обаче се отчете с фрапантен пропуск. На изключително добра позиция, от близка дистанция, прати топката встрани от десния стълб.

В началото на второто полувреме наставникът на Левски Люпко Петрович извърши куп смени, като „сините“ започнаха с Иван Чворорич, Сашо Емилов Александров, Димитър Пиргов, Сърджан Лукин, Веско Минев, Де Ноойер, Георги Янев, Ивайло Найденов, Станислав Иванов, Илия Димитров, Бабатунде Адениджи.

В 57-ата минута съставът на Септември се възползва максимално от една ситуация и изравни. Манолов пусна добър пас към Петър Тончев, който със силен удар прониза Иван Чворович за 1:1.

Левскарите за втори път излязоха напред в резултата в 65-ата минута. Станислав Иванов с диагонален шут по земята направи 2:1.

Бабатинде Адениджи, който игра през цялото второ полувреме, направи няколко пропуска, преди да отбележи за Левски. Нападателят бе изведен в коридор от Ивайло Найденов в 88-ата минута, след което с левия крак се разписа за  крайното 3:1.

Стартови състави:

Левски: Боян Йоргачевич, Сашо Емилов Александров, Сърджан Лукин, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Роман Прохазка, Георги Костадинов, Хеан Деса, Франсис Нар, Божидар Краев, Венци Христов.

Септември София: Петър Дебърлиев, Петър Василев, Васил Добрев, Мариан Димитров, Янко Ангелов, Димитър Руйчев, Иван Тилев, Димитър Георгиев, Здравко Димитров, Костадин Аджов, Даниел Пехливанов.

Развитието на срещата по минути:

1' Начало на мача

3' Ъглов удар за Левски от ляво на вратата на Септевмри. Топката бе центрирана към точката на дузпата, но играч на Левски не можа да отиграе.

7' Левски поведе на Септември. След много добра атака отляво, Веселин Минев комбинира с Божидар Краев, той върна към левия бранител с петичка. Минев нахлу в наказателното поле и пусна пас към Венци Христов. Нападателят подаде отново към "синия" капитан, който обаче бе покосен от Мариян Димитров в пеналта, а реферът Николай Йорданов отсъди дузпа. От бялата точка Венци Христов откри за 1:0 с премерен удар в долния ляв ъгъл.

12' Хубав диагонален пас на Георги Костадинов надясно към Франсис Нар. Крилото спря добре, подаде към Сашо Емилов Александров, който подаде на Венци Христов, а той нанесе силен удар, който излезе в аут.

13' Мариян Димитров получи жълт картон. Той е първи в мача.

19' Атака за Септември отляво, но Сашо Емилов Александров отне топката и започна атака.

20' Заради горещото време съдията прекъсна за малко мача, за да може играчите на двата състава да се освежат.

23' Дузпа за Септември за игра с ръка Георги Костадинов в наказателното поле. Даниел Пехливанов застана зад топката, но изпълни твърде силно и я прати високо над напречната греда, в аут.

37' Фаул за Левски. Венци Христов застана зад топката и стреля директно, но удари напречната греда. При тази ситуация играчът на Септември Петър Василев получи жълт картон за реплика към съдията. Той нарече рефера „Мики Маус“ (един от любимите на децата герои на „Дисни“).

39' Чудесна атака за Левски отдясно. Франсис Нар влезе опасно, но не успя да комбинира.

44' Силен шут на Венци Христов, но право в ръцете на Венци Христов.

45+1 Фрапантен пропуск на Деса. След подаване на Венци Христов отдясно, перуанецът остана сам срещу вратаря и прати топката встрани от десния стълб.

45+2 Край на първо полувреме

46' Начало на второ полувреме

46' Наставникът на Левски направи куп промени: Иван Чворорич, Сашо Емилов Александров, Димитър Пиргов, Сърджан Лукин, Веско Минев, Де Ноойер, Георги Янев, Ивайло Найденов, Станислав Иванов, Илия Димитров, Бабатунде Адениджи

48' Страхотно отиграване на Станислав Иванов, който финтира противник, след което стреля, но стражът отрази.

55' Станислав Иванов опита комбинация с Бабатунде Адениджи, но пасът му не успя.

56' Адениджи получи жълт картон за грубо влизане.

57' Септември изравни – 1:1. Манолов пусна много добър пас надясно към Петър Тончев, който със силен удар прониза Иван Чворович.

62' Веско Минев получи лекарска помощ.

63' Лукин напусна игра, а на негово място влезе Мики Орачев.

65' 2:1 за Левски. Станислав Иванов отново изведе „сините“ напред с диагонален шут по тревата.

75' Много неточен удар на Адениджи в аут.

76' Алекс Боримиров замени Георги Янев.

80' Адендижи шутира от нелоша позиция, но в аут.

88' 3:1 за Левски. Бабатунде Адениджи се разписа, след като бе изведен в коридор, майсторски преодоля вратаря на Септември и се разписа.

92' Илия Димитров получи дбре от Кабов, но ударът му не намери целта.