ЦСКА София постигна престижна победа над полския шампион Легия Варшава в първата си проверка от втория подготвителен лагер на отбора в Австрия. Тимът на треньора Христо Янев надделя с 1:0, а единствения гол в мача бе дело на Арсенио Нунеш през първата част. Близо 80 минути за полския тим игра Михаил Александров.

Въпреки че първото полувреме протече при проливен дъжд, футболистите на Христо Янев бяха тези, които доминираха до почивката. Единствената опасност пред вратата на Георги Китанов дойде още във 2-ата минута, когато нападателят Неизгода стреля, но Китанов нямаше проблеми.

Постепенно тимът на ЦСКА наложи своето темпо и владееше топката в по-големи периоди от мача. Резултатът в срещата бе открит в 13-ата минута, когато „червените“ организираха перфектна контраатака. След изпълнение на корнер в полза на Легия, лазар Марин подхвана нападението за българския тим, намирайки в центъра на терена Преслав Йорданов.

Нападателят на ЦСКА продължи атаката по лявото крило, преди топката отново да бъде пратена на другия фланг, където Диого Виана центрира в малкия пеналт, а Арсенио Нунеш с глава порази целта.

Следващата чиста ситуация в мача отново бе на сметката на българския тим. Този път на стрелкова позиция се озова централният нападател Преслав Йорданов, но стражът на Легия успя да спаси.

В заключите минути на първото полувреме „червените“ отново увеличиха оборотите, като най-активен в предни позиции бе Диого Виана. Именно той имаше два шанса да увеличи преднината на своите, но при единия от ударите топката срещна страничния стълб на вратата, докато при другия, топката излезе в аут.

През второто полувреме темпото на игра определено бе по-слабо, като играта допълнително бе накъсана от множеството смени, които направиха двамата старши треньори.

На няколко пъти Густаво Кулма можеше да отбележи втори гол във вратата на Легия, но късметът му изневери. В средата на втората част Михаил Александров успя да порази българската врата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Многото рокади в отбора на ЦСКА позволиха на поляците да направят няколко опасни влизания в наказателното поле на „червените“, които обаче не доведоха до проблеми за вратаря Конов, който се появи на почивката.

Така ЦСКА започна ударно с контролите в Австрия, след като в първата си проверка на българска земя – срещу Спартак Плевен изненадващо отстъпи с 0:1 в Тетевен.

На австрийска земя ЦСКА София ще играе още с руския ФК Краснодар, в четвъртък, 7 юли, от 19:15 ч, мач, който може да гледате по Diema Sport 2 и с украинския колос Динамо Киев в неделя, 10 юли, от 18:00 ч., също по Diema Sport 2. Проверките на ЦСКА може да гледате и онлайн на Gong Play.

Стартовите 11 на ЦСКА: Китанов, Марин, Гълъбов, Чорбаджийски, Дюлгеров, Йордан Йорданов, Арсенио Нунеш, Галчев, Маламов, Диого Виана, Преслав Йорданов.