Дублиращите отбори на Локомотив Пловдив и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в интересен мач, който се игра на помощното игрище на стадион „Локомотив” пред близо 200 души.

Подобно на съботната среща, двата тима изнесоха завързан и резултатен двубой, като „червените” стигнаха до равенството три минути преди последния съдийски сигнал.

От първия състав на „армейците” участие взеха Маркиньос, Коста Янев, Николай Манчев и Александър Бранеков. В селекцията на пловдивчани бяха вратарят Църваришки, Костадин Гаджалов, Георги Бъчваров, Рангел Абушев и върнатият от наем в Брестник Любомир Цеков.

Именно Бранеков, който бе и с капитанската лента, откри резултата в 16-ата минута. Защитникът бе най-съобразителен при меле в наказателното поле на „смърфовете” и отблизо простреля Църваришки за 0:1.

През първата част играта бе равностойна, а головите положения почти липсваха. Най-красивият момент настъпи след половин час игра. Рангел Абушев изстреля страхотно воле от малък ъгъл, като насочи топката под гредата, но Стойчев показа добър рефлекс и изби в корнер.

Домакините имаха претенции за дузпа в края на полувремето, след като бранител в червено спря с ръка шут от пряк свободен удар.

След почивката Локо Пловдив натисна съперника и бързо стигна до обрат. В 53-ата минута най-добрият на терена Абушев изравни при идентично на първия гол положение.

Десет минути по-късно арбитърът видя втората в мача игра с ръка в пеналта на столичани и този път отсъди дузпа. Зад топката застана Цеков и с точен удар изведе своите напред.

В 87-ата минута „армейците” стигнаха до точката. При центриране от корнер Кирил Атанасов бе оставен непокрит на задна греда и с глава оформи крайното 2:2.