Спряганият за нов главен акционер в ЦСКА Юлиян Инджов заяви, че всъщност влизането му в клуба още не е станало факт напълно. Строителният предприемач разкри, че в понеделник ще поиска от акционерното дружество негови хора да направят финансово-счетоводна експертиза, която да установи точния размер на задълженията, преди бизнесменът заедно с Петър Манджуков да реши дали да поеме контрола над клуба.
„Г-н Томов си е главен акционер на клуба и остава. Като цяло мажоритарният пакет акции е заложен към мен и г-н Манджуков. За да си ги върне, трябва да плати дълга до 30 март. Очевидно няма пари да плати и няма да се възползва от тази опция. Не мога да кажа, че не желае да плати“, обясни Инджов пред ТВ7.
„Преди да стана част от дружеството, ако то ми позволи, искам да направя финансово-счетоводен анализ. Ако цифритие, които се събощават в публичното пространство са верни, ще влезнем.“
„Теоритично до 30 март г-н Томов държи мажоритарния пакет акции, ако намери на кой да ги продаде. Ако дотогава някой плати, той ще стане главен акционер. Цифрите, които се тиражират от настоящото ръководство, са едни. Ако те съвпаднат с нашата експертиза, ще се опитам да помогна на ЦСКА. Ако има разлика, не знам какво ще бъде моето решение“, коментира той.
„Единствените проблеми, които могат да възникнат, са, ако излязат много големи задължения на клуба, които аз в близко бъдеще не мога да поема и погася. Също и ако не се намерят партньори клубът ще има проблеми. Очаквам още в понеделник да бъда допуснат до счетоводството и моите хора да влязат и да направят финансов и правен анализ. Трябва да се знаят нещата до 31 март (тогава е и датата за лицензите на отборите за следващия сезон - б.р.).“
„Надявам се да привлека други бизнесмени, които обичат спорта, независимо дали са „сини“, „червени“, „зелени“. Според мен ръководството на тъкъв клуб трябва да остане в ръцете на хора, които са склонни да дават, а не да взимат. Аз смятам да бъда такъв, ако остана.“
„Причината за излизането на г-н Манджуков от проекта са големите разходи, които ЦСКА като футболен клуб има към момента.“
„Принципно финансирането на такива клубове се извършва по два начина – чрез публично предлагане на акциите или чрез намирането на мажоритарен собственик, който да дотира клуба. У нас няма футболен клуб, който се самоиздържа. Дори футболният клуб на Кирил Домусчиев едва ли си покрива всички разходи. Може би за последната година ще им излезе баланса. Ние давахме пари на г-н Томов, за да не разтури клуба още към края на 2014 година.“
„Нов стадион? Лично аз бих бил доволен, ако всички, които имат вземания към футболния клуб, направят споразумения и опростят една част от задълженията. Аз се ангажирам, че ако ги опростят, да инвестирам тези пари в спортната база. Разбира се, ще използвам и помощта на сдружението „ЦСКА Завинаги“.“
„Аз влязох малко случайно в клуба покрай г-н Манджуков. Да, ще направя каквото мога, за да го спася. Надявам се и други да го направят. Още веднъж казвам – г-н Манджуков и аз няма да си търсим парите, които сме вложили досега, ако решим да излезем.“
„Досега цялата работа със спортния министър и БФС я вършеше г-н Томов. Очаква се връщането на имотите на ЦСКА. Имаме добро отношение към свършената работа. Това би улеснило задачата на новия мажоритарен собственик, който и да бъде това. Очакваме и държавата да помага.“
Коментирай