Отборът на ЦСКА записа нова изразителна победа в контролите си по време на зимната подготовка. В първия си мач за днес „червените” смазаха столичния Академик със 7:2, а едно от попаденията бе дело на новото попълнение Елиот Гранден, който официално дебютира за новия си тим. Французинът бе точен в последната минута на мача.

По-късно днес – в 15:00 часа възпитаниците на Йоан Андоне ще изиграят още един мач срещу Рилски спортист, който също може да проследите в секцията Директно на сайта Gong.bg. Преди два дни ЦСКА записа първите си две победи над Сливнишки герой и Миньор Бобов дол като общо в двата мача „червените” реализираха 15 гола и не допуснаха нито един.

Двубоят днес се игра пред близо 300 зрители на един от терените на комплекса „Царско село” в София, като сред тях бе и собственикът на клуба Димитър Борисов. Това бе първата проверка на която присъства босът на „червените”.

ЦСКА поведе в резултата още в първата си атака. Новото-старо попълнение Флорентин Петре се разписа само след 37 секунди игра. Румънецът проби отляво и стреля силно, но топката срещна тялото на бранител на Академик. При добавката обаче Петре бе безгрешен и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата. 17 минути по-късно дошлият от Локомотив Пловдив Димитър Илиев също се разписа за 2:0. Нападателят бе точен с глава след прецизно центриране отдясно на Минев.

Постепенно „червените” свалиха гарда и логично в 22-ата минута инкасираха гол. Аспарух Василев намали за 1:2 след като бе най-съобразителен в наказателното поле след подаване от фаул. При една от редките си контраатаки Академик стигна и до изравняване на резултата. Банов бе изведен очи в очи с Ивайло Петров и не срещна трудности да се разпише. В последните секунди на първата част Илиев и Петре имаха отличен шанс да изведат отново ЦСКА напред в резултата, но и двамата пропуснаха от изгодни позиции.

В началото на второто полувреме наставникът на „червените” Йоан Андоне пусна в игра новото попълнение Гранден, който в първите минути не впечатли с изявите си. ЦСКА стигна до нов гол от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Панку. Точен от бялата точка пък бе друго ново попълнение на тима – Игор Митрески. Три минути по-късно – в 59-ата – Петре вкара втория си гол в мача след далечен изстрел. До края на двубоя паднаха нови три гола, които оформиха крайното 7:2. Последователно се разписаха Викторс Морозс, Саидходжа и Елиот Гранден.

Така ЦСКА оформи головата си сметка на 22 гола в първите три проверки за годината. По-късно днес „червените” излизат срещу Рилски спортист.

Съставът на ЦСКА: Петров, Минев, Иванов, Митрески, Велинов, Николай Манчев, Петре, Св.Петров /к/, Панку, Морозс и Димитър Илиев. Резерви: Стойчев, Баес, Гранден и Саидходжа.