Шарлът счупи клубния рекорд по точки в рамките на един мач с победа със 158:126 срещу Индиана Пейсърс. Освен това, Хорнетс изравниха най-доброто постижение по точки през настоящия сезон в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Кели Обре записа личен рекорд в кариерата си с 39 точки, включително десет тройки от 15 стрелби. Ламело Бол пък направи третия си трипъл-дабъл през сезона с 29 точки, 13 асистенции и десет борби, а четирима от Хорнетс завършиха с 20 или повече точки. Шарлът изравни и най-доброто постижение за сезона с 24 тройки. Гога Битадзе и Айзея Джаксън пък бяха най-резултатни за Индиана с по 17 точки.

Девин Букър вкара 43 точки и спечели 12 борби, а Крис Пол наниза 15 от общо 21 точки в последната четвъртина за победа на Финикс със 105:97 срещу Юта. За Джаз, които бяха без Донован Мичъл и Руди Гобер, най-резултатен бе Джордан Кларксон с 26 точки. Кевин Лов вкара 25 точки и Седи Осман добави 23 за победа на Кливланд със 115:99 срещу действащия шампион Милуоки. Кавс завършиха с 19 тройки и спечелиха за осми път в последните си девет мача, което ги изведе пред Бъкс в класирането на Източната конференция.

Янис Антетокумбо вкара 26 точки за Милуоки, след като пропусна предния мач заради проблеми в коляното. Той обаче направи седем от 19-те търновъра за Бъкс и Кливланд вкара общо 31 точки от тях.

Никола Йокич записа 26 точки, десет борби и осем асистенции, а Остин Ривърс вкара още 25 като резерва при победа на Денвър със 124:118 срещу Бруклин. Уил Бартън също завърши с дабъл-дабъл при 21 точки и десет борби,

Нетс бяха без гарда Джеймс Хардън, който получи почивка заради лека травма. Така новобранецът Кам Томас бе най-резултатен за отбора с 25 точки, а Пати Милс добави още 21. Джа Морант изравни най-доброто си постижение за сезона с 41 точки при победа на Мемфис със 118:110 срещу Сан Антонио.

Деджонте Мъри записа 14-и трипъл-дабъл в кариерата си и не само изравни клубен рекорд за Спърс, а освен това и вкара за 106:106 само 4:52 минути преди края. Гризлийс обаче отговориха с борба в нападение, която доведе до тройка на Джарън Джаксън. След този кош Мемфис повече не отстъпи в резултата. Мъри завърши с 16 точки, 11 асистенции и десет борби за десетия си трипъл-дабъл през сезона.

Лука Дончич записа 15 точки, десет борби и 15 асистеции при победа на Далас със 132:112 срещу Портланд. Джейлън Брънсън добави 20 точки и 11 асистенции за Маверикс, за които седем души завършиха с двуцифрен актив.