Янис Адетокунбо отбеляза 34 точки и спечели 11 борби при победата на Милуоки със 111:104 срещу Лос Анджелис Лейкърс в мача между отборите с най-добър баланс в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Така Бъкс вече оглавяват еднолично общото класиране в двете конференции с 25 победи и само четири загуби.

Адетокунбо направи седем асистенции и записа личен рекорд в кариерата си с пет тройки, а Джордж Хил добави 21 точки като резерва за Бъкс. ЛеБрон Джеймс завърши с 21 точки, 12 борби и 11 асистенции за 7-ия си трипъл-дабъл за Лос Анджелис през сезона, докато Антъни Дейвис отбеляза 36 точки и спечели десет борби. Лейкърс загубиха мача най-вече заради категоричното предимство на Бъкс при резервите - 34:4 точки.

Ръсъл Уестбруук направи личен рекорд за сезона 40 точки, а Джеймс Хардън добави 28 при победата на Хюстън със 122:117 срещу Лос Анджелис Клипърс.

Мачът премина през няколко обрата. Рокетс заличиха пасив от 16 точки и поведоха със 101:89, но Клипърс отново взе предимство при 113:107 само 4:29 минути преди края. Хюстън обаче завърши срещата със серия от 15:4 и Лос Анджелис загуби за първи път в последните си 11 домакинства.

Пол Джордж вкара 34 точки за Клипърс и спечели борба номер 4000 в кариерата си. Така той стана един от едва десетимата активни играчи с поне 12 хиляди точки, 4 хиляди борби, 2 хиляди асистенции и хиляда отнети топки.

Пати Милс вкара 27 точки и Сан Антонио спечели със 118:105 срещу Бруклин, въпреки че Спенсър Динуиди вкара рекордните в кариерата си 41 точки за Нетс. Милс отбеляза 21 само през второто полувреме и завърши с 5/8 от далечно разстояние, а неговият тим стопи изоставане от 14 точки.

Донован Мичъл вкара 30 точки при победата на Юта със 111:106 срещу Атланта. Той даде преднина на своя тим за последно 3:47 минути преди сирената, след като имитира пас под коша и сам заби топката за 101:99. /БТА