Кевин Дюрант вкара тройка 36 секунди преди сирената, а Джеймс Хардън записа 34 точки и 12 асистенции при победата на Бруклин над Милуоки със 125:123 в среща от редовния сезон на НБА. Дюрант завърши с 30 точки, 9 борби и 6 асистенции, а нетс записаха четвърти пореден успех. Бъкс можеха да стигнат и до успеха, но Крис Мидълтън пропусна тройка със сирената. Крилото на Милуоки Янис Антетокунбо се отличи с 34 точки, 12 борби и 7 асистенции, а Бъкс прекъсна серията си от четири поредни победи. Мидълтън добави 15 точки, Джру Холиде вкара 22.

Голдън Стейт преодоля пасив от 14 точки в четвъртата част и победи шампиона Лос Анджелис Лейкърс със 115:113. Стеф Къри реализира 26 точки за успеха, а Кели Убре-младши добави 23. Тройка на ЛеБрон Джеймс даде преднина на Лейкрс от 97:83 в началото на последната част, но Голдън Стейт стигна до обрат. Тимът губеше с 97:105 5:52 минути преди края, но направи серия от 15:2 за обрата. Убре-младши изравни 108:108, а с кош на Дреймънд Грийн "войните" поведоха за първи път в мача 2:40 преди сирената. Джеймс имаше шанс да донесе успеха на "езерняците", но пропусна тройка със сирената. Денис Шрьодер беше най-резултатен за Лейкърс с 25 точки, а ЛеБрон Джеймс завърши с 19. Антони Дейвис се отличи с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 17 борби.

Резервата Ерик Паскал вкара 19 точки, а Анрю Уигинс добави 18 за Голдън Стейт. Сан Антонио победи Портланд със 125:104 след 22 точки на ЛаМаркъс Олдридж и 20 точки и 11 асистенции на ДеМар ДеРоузън. резервите Руди Гай и Пати Милс вкараха по 21 точки. Спърс направиха серия от 11:0 в началото на четвъртата част и поведоха с 95:82. Деймиън Лилард се отличи с 35 точки за Портланд. Клинт Капела записа 23 точки и 15 борби, а Де'Андре Хънтър добави 25 точки при успеха на Атланта над Минесота със 108:97. Трей Йънг завърши с 20 точки и 13 асистенции за победителите, а за Минесота Д'Анджело Ръсел вкара 31 точки.

Маями спечели срещу Детройт със 113:107 след 28 точки и 11 борби на Бам Адебайо. "Горещите" преодоляха пасив от 19 точки, за да спечелят мача. Горан Драгич добави 22 точки за тима на Маями, който игра без Джими Бътлър, Ейвъри Брадли, Тайлър Херо и Майерс Леонард. За Детройт се отличи Джерами Грант с 27 точки. Ню Йорк Никс победи Орландо с 91:84 след 22 точки и 10 борби на Ар Джей Барет. Джулиъс Рандъл добави 21 точки и 17 борби за втория пореден успех на тима. За "магьосниците" Никола Вучевич записа "дабъл-дабъл" - 24 точки и 14 борби.

В други срещи от тази нощ Мемфис спечели срещу Финикс със 108:104 и записа пети пореден успех, а Торонто победи Далас със 116:93 след 23 точки на Кайл Лоури. Зак Лавин отбеляза 33 точки за тима на Чикаго Булс, който победи Хюстън със 125:120. Виктор Оладипо дебютира за "ракетите" и вкара 32 точки.