Действащият шампион в НБА Голдън Стейт Уориърс се наложи драматично над Лос Анджелис Клипърс със 129:127 у дома в Оукланд. Гостите имаха преднина от 4 точки на голямата почивка, но "воините" спечелиха третата четвърт с 36:23.

В края на мача гостите отстъпваха със 122:127 41 секунди преди сирената, изравниха резултата, но точен изстрел на Стеф Къри заедно със сигнала донесе победата на Голдън Стейт. Къри завърши с 42 точки, а Кевин Дюрант добави 35 пункта и 12 борби. Дреймънд Грийн вкара 14 точки, Клей Томпсън - 12. За гостите Тобиас Харис отбеляза 32 точки.

Оклахома Сити Тъндър претърпя поражение у дома от Минесота Тимбъруулвс със 112:114. След първата половина от срещата "гръмотевиците" водеха с 63:53, но не успяха да задържат аванса си. Пол Джордж завърши с дабъл-дабъл за Оклахома - 31 точки и 111 борби, а Ръсел Уестбрук реализира трипъл-дабъл - 23 точки, 11 борби и 10 асистенции.

За победителите Андрю Уигинс вкара 30 точки, а Карл-Антъни Таунс - 18. Дерик Роуз не взе участие в срещата заради травма. Загуба в къщи допусна и Лос Анджелис Лейкърс срещу Мемфис Гризлис с 99:107. Решаваща в тази среща стана последната четвърт, спечелена от гостите с 35:24.

На "езерняците" не им помогна дабъл-дабъл на ЛеБрон Джеймс (22 точки и 14 борби). Портланд Трейл Блейзърс се наложи над Далас Маверикс със 121:118 след продължение, а Деймиън Лилард допринесе за победата с 33 точки.