Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън ще стартира от първото място на Гран При на Малайзия. Хамилтън, който продължава по безупречен начин защитата на титлата си от миналия сезон, даде най-добър резултат по време на квалификацията на „Сепанг“ и така спечели възможността да започне от първото място на стартовата решетка.

Хамитън финишира с време от 1:49.834, въпреки капризите на времето, които прекъснаха временно квалификацията след втората ѝ част. Проливният дъжд смути значително състезателите, които се наложи да изчакат на бокса, а механиците трябваше да се потрудят върху настройките на болидите и да сменят гумите.

Себастиан Фетел с Ферари остана втори с време 1:49.908. Немецът изпревари почти в края другия пилот на Мерцедес Нико Розберг, който финишира трети /1:50.299/.

Фернандо Алонсо се представи под очакванията при завръщането си на пистата. Той ще стартира от 18-а позиция. Припомняме, че заради катастрофата, която претърпя по време на предсезонните тестове, Алонсо изпусна първия старт за сезона в Австралия.

10. Маркус Ериксон Заубер 1:53.261

Състезанието на голямата награда на Малайзия е в неделя, 29 март, от 10.00 часа. Може да проследите надпреварата в Gong Play и в ефира на Diema Sport.