Шефийлд Уензди постигна победа с 1:0 като гост на Хъдърсфийлд в йоркширското дерби от 12-ия кръг в Чемпиъншип.

Шефийлд имаше първата възможност за гол, след като центриране към наказателното поле срещна напречната греда, а след това като по чудо никой не успя да стреля към вратата. Кийрън Лий също се отчете с пропуск в началните минути.

В 20-ата минута Хъдърсфийлд стигна до първи по-добър шанс след добър далечен удар на Арън Мой, който мина над вратата.

Малко по-късно Киърън Уестууд спаси блестящо коварна топка, която след рикошет можеше да влети във вратата му.

В 49-ата минута Фернандо Форестиери се озова очи в очи с Дани Уорд и прехвърли вратаря оп прекрасен начин. Топката обаче срещна гредата и не пожела да влезе във вратата.

Форестиери все пак успя да реализира в 68-ата минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Раджийв ван Ла Пара в наказателното поле.