ЦСКА постигна втора победа в Югозападната В група. „Червените“ надвиха основен свой съперник в трета дивизия Септември с 3:0. Срещата от първия кръг със Струмска слава завърши също 3:0 за ЦСКА. Двубоят се игра пред 5000 зрители на стадиона на Локомотив в „Надежда“. Два гола на Хазуров, единият от дузпа, и едно попадение на Галчев оформиха класиката за ЦСКА.

ЦСКА е лидер с 6 точки от два кръга.

Феновете на ЦСКА издигнаха транспаранти срещу новите собственици на Локомотив и в подкрепа на местния тим Локо Сф, който заради проблемите си с тях не се яви за двубоя си в Гоце Делчев с Пирин.

Првържениците на ЦСКА отново скандираха нееднократно и против премиера на България Бойко Борисов.

Мачът започна равностойно, а някои груби действия изнервиха привържениците. ЦСКА. Феновете на „червените“ започнаха от началото да скандират обидни реплики към БФС, допълнително ядосани от рефера Ивайло Стоянов.

В 15-ата минута падна първият гол. Костадин Хазуров намери топката от воле, тя тупна пред Емил Петров и влетя във вратата на Септември – 0:1.

Мачът обаче продължи да се развива без изразено надмощие за един от двата тима. В 37-ата минута бе най-красивото положение. С класическа задна ножица Станислав Маламов от ЦСКА опита да вкара, но вратарят Емил Петров отразиудара му.

В 42-ата минута Костадин Хазуров е съборен в наказателното поле на Септември и само изпълни точно дузпата за 0:2.

В 51-ата минута Септември имаше шанса да намали резултата, но опасният удар към Стоян Колев, който изби, не намери продължение с добавка към вратата.

Впоследствие Костадин Хазуров пропусна да фиксира своя хеттрик, като вратарят Еми Петров спаси удара му. В 61-ата минута голям пропуск направи и Божидар Чорбаджийски, чийто удар бе спасен от голлинията от играч на Септември.

Третият гол все пак падна и той бе отново за ЦСКА. В 77-ата минута Цветков центрира и от 12-13 метра Борис Галчев наниза топката във вратата на Септември за 3:0.

Сега в сряда ЦСКА ще приеме София 2010 на своя стадион за Купата, а в неделя отново е домакин – на Чепинец за първенство.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА 0:3

0:1 Костадин Хазуров 15

0:2 Костадин Хазуров 42-дузпа

0:3 Борис Галчев 77

Проследихме мача в Gong.bg минута по минута:

1' Начало на мача

ЦСКА играе изцяло в черно.  Септември е в традиционния виолетов екип.

2' Хазуров бе изведен на отлична позиция, но бе маркирана засада

5' Шут на Йордан Йорданов, но Емил Петров улови без проблем

6' Нов удар на Йорданов от около 20 метра, но встрани

8 Фаул за Септември и ударът на Ники Николов минава встрани от вратата.

14 Груби действия на Септември в началото на мача, Мартин Димитров получава жълт картон.

15 Феновете на ЦСКА скандират против БФС, недоволстват и от рефера Ивайло Стоянов.

15 ГОЛ ЗА ЦСКА - 0:1. Костадин Хазуров от воле бележи първия гол в мача, като топката тупна преди да влезе в мрежата.

20 Добра атака за Септември, ударът на Спасов обаче е избит в корнер.

29 Фаул за ЦСКА, точно на линията на наказателното поле.Шут на Кикарин и аут.

37 Най-красивото положение в мача. Станислав Маламов направи класическа задна ножица, но вратарят Емил Петров успя да отрази удара му.

38 Отново Маламов е в опасна позиция пред вратата на Септември и уцелва гредата, но преди това има развят флаг за засада.

42  Дузпа за ЦСКА.

42 ЦСКА ВКАРВА ВТОРИ ГОЛ - 0:2 Костадин Хазуров бе спънат и сам изпълни точно дузпата.

45 Край на първото полувреме - ЦСКА води с 2:0 срещу Септември.

46 Начало на второто полувреме.

48 Тръгна слух на стадиона, че наставникът на Септември Ники Митов може да си тръгне след края на двубоя, поради разногласия с ръководството. Ще проверим това след мача.

51 Далечен шут към Стоян Колев, вратарят успя да избие, но не се намери кой от Септември да добави към вратата.

56 Костадин Хазуров пропусна да направи хеттрик, като вратарят Емил Петров отрази шута му.

61 Фрапантен пропуск на Божидар Чорбаджийски. На празна врата той пропусна, като играч на Септември спаси от голлинията.

76 Феновете на ЦСКА станаха на крака и започнаха да скандират "Локо, Локо" в подкрепа на столичните железничари и против новите собственици на клуба.

77 3:0 ЗА ЦСКА. Борис Галчев получи топката след центриране на Цветков и направи резултата класически в полза на "червените".

81 Съдията не зачете заради нарушение в атака нов гол на ЦСКА, този път на Бранеков.