Ботев Ихтиман записа 5-ата си победа от началото на шампионата в Югозападната В група. Момчетата на Валери Свиленов победиха силния тим на Вихрен Сандански с класическото 3:0 в мач от 20-ия кръг на първенството.

Въпреки отсъствието на една от звездите на домакините Янчо Андреев, който е наказан за 3 мача, след като беше изгонен в двубоя с Беласица, Ботев откри резултата пет минути преди почивката след статично положение, а при резултат 1:0 двата тима се оттеглиха на почивка.

През втората част с дузпа реализирана от Стоян Кадифчин резултатът беше удвоен, а в 75-ата минута беше фиксиран и крайният резултат. Наставникът на ихтиманския тим Валери Свиленов остана доволен от постигнатия успех и вече насочва вниманието си към двубоя с ЦСКА" на Българска армия.

След успеха Ботев се изкачи на 12-о място в класирането с актив от 19 точки, а Вихрен запази 4-ата позиция с 37.

В следващия 21-и кръг Ботев очаква гостуване на ЦСКА, а срещата ще се играе на 13 март (неделя) от 18:30 часа на стадион "Българска армия". Вихрен очаква Велбъжд Кюстендил.