Ботев Враца се върна на върха в северозападната В АФГ след успех с 4:2 над Бдин Видин.

Футболистите и ръководството на врачанския тим посветиха успеха на рождения ден на председателя на УС на клуба Николай Иванов. Заради загубата на Академик в Левски с 1:3, Ботев оглави временното класиране с 33 точки и голова разлика 45:6.

Всичко по-интересно на стадион "Христо Ботев" се случи преди почивката. В 9-ата минута Цветан Версанов след самостоятелна акция откри за 1:0. Милен Василев с глава от 2 метра не уцели вратата в 20-ата минута, а при първата си атака гостите изравниха. Това се случи в 25-ата минута, когато директно от ъглов удар Цветан Цветанов промуши топката зад гърба на Ангел Юсев за 1:1.

Радостта на гостите трая кратко, защото в 28-ата минута Ангел Русев проби по центъра и би към вратата, Мечикян отби, а добавката на Версанов стигна за 2:1. Малко по-късно  капитанът Георги Георгиев увеличи преднината на домакините на 3:1.

В 37-ата минута врачанинът в състава на гостите Цветанов наказа грешка в отбраната на домакините с изстрел под гредата за 3:2, но в 41-ата минута Радослав Анев с воле оформи крайното 4:2.

След почивката домакините изпуснаха още 5 чисти положения. Най-чистите възможности се откроиха пред Валдемар Стоянов, който два пъти от 2-3 метра не съумя да насочи топката в мрежата. Три пъти вратарят на гостите парира опасни шутове на Милен Василев и Никола Мицански.

След 4 дни Ботев гостува на Бдин в мач от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Мачът на стадион "Георги Бенковски" е във вторник от 14:30 часа.

СТАТИСТИКА
БОТЕВ: Юсев, Петров, Георгиев, Димитров, Каменов /63 Стоянов/, Анев, Борисов, Иванов, Версанов /89 Пешков/, Василев, Русев /71 Мицански/.

БДИН: Мечикян, Цолов, Иванов, Любомиров, Петров, Цветков /75 Коцов/, Соколов, Иваников /68 Манолов/, Панайотов /87 Захариев/, Тодоров, Цветанов.

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Версанов /9/, 1:1 Цветанов /25/, 2:1 Версанов /28/, 3:1 Георгиев (32), 3:2 Цветанов /35/, 4:2 Анев /41/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Николай Малджански /Монтана/.

СТАДИОН: "Христо Ботев" /Враца/ - 500 зрители.