Само няколко дни, след като Лудогорец игра с Базел в Шампионската лига, шампионите ще трябва бързо да се върнат в родната действителност, защото тази вечер им предстои домакинство на Славия.

Мачът от 7-ия кръг на Първа лига е от 21,15 часа и може да бъде наблюдаван на живо в Gong Play и по телевизия DIEMA SPORT.

По принцип мачовете у нас след европейски битки често са били трудни за Лудогорец, а този път съперникът е отбор във възходяща форма. След четирите си поредни загуби, "белите" постигнаха две победи в последните си мачове - 2:1 срещу Монтана и 5:2 срещу Локо Пловдив.

Очакванията са Георги Дерменджиев да даде почивка на голяма част от игралите срещу Базел и да даде шанс за изява на някои от играчите с по-малко игрови минути до този момент.

Ивайло Димитров най-вероятно ще поведе атаката на Славия за сметка на Валери Домовчийски. Проблемът пред Александър Тарханов е контузията на Александър Бранеков.