Пирин посреща Локомотив Горна Оряховица от 21.15 часа в мач от втория кръг на Първа професионална лига. Двубоя можете да следите минута по минута в GONG.BG.

Можете да гледате мача с картина в GONG PLAY и по телевизия DIEMA SPORT 2, както и да го слушате по Дарик радио.

Срещу Локо Горна Оряховица пиринци за първи път в историята на своето участие в елита постигнаха победа с 6 гола разлика – 6:0 на 14 октомври 1989 година.

В предишния кръг централният нападател на “орлетата” Владислав Златинов отбеляза юбилейното си 50-о попадение в Първа лига, всичките му съотборници имат общо 58 гола в бившата А група.

Срещу Пирин бе отсъдена първата дузпа през новия сезон в родния футбол, а в миналото първенство благоевградчани реализираха едва един от свирените 4 наказателни удара в тяхна полза.

“Концентриран съм върху играта на моите футболисти. В много добри отношения съм с Ангел Червенков. Той се е доказал в чужбина. Направил е един доста боеспособен отбор“, заяви по повод предстаящия двубой треньорът на Пирин Стефан Генов.

Старши треньорът на Локомотив Горна Оряховица Ангел Червенков пък демонстрира оптимизъм и прогнозира, че тепърва мачовете ще стават по-интересни.

“Определено няма да е с много прибран и дефанзивен футбол. Ще използваме всяка възможност за атака според възможностите си. Ще се стремим да играем добър футбол, с добър контрол върху топката”, коментира Червенков.

Голмайсторът на миналия сезов в бившата Б група Тихомир Кънев (14 попадения) все още не е открил головата си сметка в елита в досегашните си 24 мача за Светкавица и 1 за Локо Горна Оряховица.

Симеон Мечев от Локомотив Горна Оряховица получи първия жълт картон през новия шампионат 31 минути след първия съдийски сигнал за сезона.