Нефтохимик постигна изключително убедителна победа с 4:0 срещу Ботев Пловдив на стадион „Лазур“ в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Домакините тотално надиграха „канарчетата“ и можеха да постигнат още по-внушителен успех.

Съдията Станислав Тодоров свири доста спорен фаул в 13-та минута в полза на домакините, които се възползваха от открилата им се възможност и поведоха в резултата. Любомир Божинов завъртя много технично от фаул топката и я изпрати във вратата на Георги Георгиев.

Футболистите на Нефтохимик организираха много добра атака в 23-та минута, когато Мариян Огнянов направи отличен рейд, след което подаде към Иван Вълчанов, а той продължи към Емануил Манев, който шутира, но Георги Георгиев спаси.

Ботев можеше да изравни резултата в ответната атака. Иван Стоянов с дълъг пас намери Тодор Неделев, който отправи удар от дистанция, но топката се отби в десния стълб на вратата на Янко Георгиев и излезе в аут.

Венцислав Христов получи хубав извеждащ пас в 33-та минута, когато изскочи сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Ботев се намеси решаващо, чукна топката в крака на нападателя и тя излезе в аут.

Иван Стоянов отправи удар от въздуха от наказателното поле на Нефтохимик в 34-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Янко Георгиев.

Нефтохимик удвои своята преднина в 38-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев, Николай Дюлгеров бе изпуснат и с глава изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев.

Нефтохимик реализира трети гол в 43-та минута. Цветомир Панов допусна много груба грешка и в опита да подаде към вратаря Георги Георгиев, той подари топката на Венцислав Христов. Нападателят финтира Георги Георгиев, но си затвори ъгъла и от аут линията центрира към Огнянов, който бе изпреварен от Кристиан Димитров, който изби топката. След това Николай Дюлгеров стреля със задна ножица, а топката се спря в десния стълб на вратата на Ботев, а при добавката отблизо с глава Мариян Огнянов се разписа за 3:0.

Ботев можеше да върне едно попадение в 52-та минута, когато Тодор Неделев намери Жоао Паоло с отличен извеждащ, след което той изскочи сам срещу Янко Георгиев и стреля, но вратарят успя да спаси.

Три минути по-късно Тодор Неделев центрира от фаул в наказателното поле на домакините, където Кристиан Димитров стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Нефтохимик реализира четвърти гол в 61-та минута, когато Мариян Огнянов с много хубав пас намери Венцислав Христов, който само насочи топката във вратата на Георги Георгиев.

Бургазлии можеха да вкарат пети гол в 74-та минута, когато Венци Христов подаде към Мариян Огнянов, който стреля от границата на наказателното поле на Ботев, но Георгиев плонжира и успя да избие в корнер.

Четири минути по-късно се откри невероятна възможност пред Виктор Хомей, който отблизо стреля, но Стенио в последния момент се хвърли на шпагат и успя да избие топката в корнер.

Нефтохимик остава на предпоследна позиция с 15 точки, докато Ботев е осми с 21 точки.

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев – 26. Виктор Хомей, 25. Ангел Грънчов, 20. Яни Пехливанов, 19. Михаел Орачев – 8. Никоай Дюлгеров, 32. Любомир Божинов (к) – 22. Емануил Манев, 21. Мариян Огнянов, 7. Иван Вълчанов – 91. Венцислав Христов

Ботев: 22. Георги Георгиев – 2. Цветомир Панов, 5. Кристиан Димитров, 18. Радослав Терзиев, 25. Крум Стоянов – 14. Меледже, 16. Стенио – 8. Тодор Неделев, 10. Серкан Юсеин, 37. Жоао Паоло – 73. Иван Стоянов