Левски се утвърди на върха в Първа лига, след като постигна седма поредна победа. „Сините“ спечелиха с 2:0 домакинството си на Дунав Русе на стадион „Георги Аспарухов“ от деветия кръг на шампионата.

Националният селекционер Петър Хубчев изгледа двубоя от трибуните на стадиона.

Дунав организира много добра атака в 19-та минута, когато Васил Шопов подаде много добре към Антон Огнянов, който излезе сам срещу Боян Йоргачевич и стреля, но вратарят на Левски успя да спаси.

Левски поведе в резултата в 22-та минута, когато Роман Прохазка отправи далечен удар, топката рикошира в Михаил Милчев и стигна до Георги Костадинов, който бе оставен непокрит в наказателното поле и сам срещу Мартин Луков не пропусна да вкара.

Левски удвои своята преднина в 56-та минута, когато Антонио Аниете центрира от фаул в наказателното поле на Дунав, където Георги Костадинов засече топката с глава и я изпрати във вратата на Мартин Луков.

Левски организира опасна контраатака в 60-та минута, когато Адениджи напредна, но топката му бе избита и попадна в Бурабия, който стреля опасно, но Луков успя да плонжира вляво и да спаси.

Дунав можеше да върне интригата в мача в 71-та минута, когато Антон Огнянов и Мирослав Будинов направиха двойно подаване, след което последният излезе сам срещу Йоргачевич и стреля, но вратарят на Левски спаси.

Хеан Деса бе изведен на добра позиция в 80-та минута и стреля, но Мартин Луков внимаваше и спаси.

Франсис Нар можеше да направи победата на Левски още по-убедителна в 89-та минута, когато гърдира добре една топка в наказателното поле на Дунав, след което се обърна и стреля, но Мартин Луков демонстрира добър рефлекс и спаси.

Това е четвърти пореден мач, в който Боян Йоргачевич не допуска гол във вратата си.

Левски е лидер в класирането с 23 точки, докато Дунав е втори със 17 точки.

Левски: 29.Боян Йоргачевич, 15.Роман Прохазка, 5.Александър Александров, 3.Димитър Пиргов, 14.Веселин Минев, 70.Георги Костадинов, 8.Джереми Де Нойер, 7.Франсис Нар, 12.Божидар Краев, 20.Антонио Аниете, 17.Бабатунде Адениджи; резерви: 21.Иван Чворович, 44.Виктор Генев, 23.Симон Сандберг, 27.Мехди Бурабия, 10.Галин Иванов, 11.Хеан Деса, 9.Илиан Мицански

Дунав: 1.Мартин Луков, 66.Искандар Джалилов, 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев, 28.Атанас Атанасов, 11.Диян Димов, 8.Ивайло Раденцов, 10.Васил Шопов, 18.Антон Огнянов, 94.Юлиян Ненов, 9.Мирослав Будинов; резерви: 86.Станислав Антонов, 17.Спас Георгиев, 3.Марио Петков, 7.Николай Колев, 91.Нуриддин Давронов, 12.Светослав Читаков, 77.Бранимир Костадинов