Левски претърпя поражение с 0:2 от Галатасарай в контролна среща. Проверката бе с цел поддържане на форма на двата състава в паузата за националните отбори.

Попаденията за успеха на „лъвовете“ бяха дело на Жозое Пешкейра и Хамит Алтънтоп.

„Сините“, които бяха наблюдавани от новия си собственик Спас Русев, стояха добре в мача. Особено след като турците поведоха с 1:0, момчетата на Люпко Петрович създадоха доста добри атаки. Така или иначе столичани не успяха да стигнат до гол.

Развитието на срещата по минути може да намерите ТУК!

Срещата започна сравнително равностойно, като домакините опитаха да създадат няколко нелоши атаки, но отбраната на Галатасарай се справи безупречно. В 11-ата минута пък турският гранд излезе напред в резултата. Жозое Пешкейра получи топката в наказателното поле, около точката на дузпата. Излъга бранителите на Левски се разписа за 1:0.

След инкасираното попадение футболистите на „сините“ се мобилизираха и организираха няколко добри атаки, които обаче не бяха увенчани с попадение. В 31-ата минута  Александър Емилов Александров проби отдясно, центрира в пеналта, където Илиан Мицански получи с гръб. При опита му да се обърне, последва съприкосновение между него и Салих Дурсун, а нападателят на софиянци падна. Не последва сигнал на рефера Николай Йораднов и така играта продължи.

Само шест минути след това Левски направи страхотен пропуск. Мехди Бураия проби отляво, центрира към Галин Иванов, който се оказа сам срещу вратаря, но не съумя да се разпише. Малко преди това Лукас Подолски изведе Синан Гюмюш, но Виктор Генев се намеси добре и изби.

След почивката Люпко Петрович бе принуден да прави принудителна смяна. Галин Иванов отстъпи мястото си на Франсис Нар, след като получи травма. В 56-ата минута възпитаниците на Люпко Петрович направиха добра атака. Мехди Бурабия получи хитър пас от Хеан Деса. Навлезе опасно в пеналта, стреля от малък ъгъл, но топката излезе в аут. Божидар Краев напредна отдясно и центрира в 67-ата минута. Бабатунде Аденджи засече от воле, но прати топката на около 2 метра над вратата.

При ответната атака „лъвовете“ застрашиха значително вратата на домакините. Комбинация между Уйнес и Гюмеш, завърши с удар на последния от близка дистанция, но в тялото на Иван Чворович.

Само минута по-късно турският състав стигна и до втори гол. Хамит Алтънтоп направи отличен пробив отдясно и със силен диагонален удар прехвърли Иван Чворович за 2:0.

При фаул за турците в 73-ата минута Алтънтоп се нае с изпълнението, опита директен обстрел, но право в Иван Чворович. Същевременно стражът не се намеси убедително, първоначално изпусна топката, а след това отново я улови.

В заключителните минути на срещата „сините“ направиха няколко добри атаки. Божидар Краев се отчете с отлична изява в 87-ата минута. Младокът преодоля няколко противникови футболисти, след това пусна леко назад към Мехду Бурабия, който шутира, но слабо. Малко след това при корнер отдясно на вратата на Галатасарай се получи разбъркване в наказателното поле, Нар нанесе удар, получи се рикошет, топката попадна в Антонио Аниете. Испанецът стреля, но в аут.

Левски: 29. Боян Йоргачевич, 25, Сашо Александров, 44. Виктор Генев, 2. Сърджан Лукин, 14. Веселин Минев (к), 8. Джереми де Ноойер, 27. Мехди Бурабия, 15. Роман Прохазка, 10. Галин Иванов, 11. Хеан Деса, 9. Илиан Мицански

Резерви: 21. Иван Чворович, 12. Божидар Краев, 20. Антонио Аниете, 7. Франсис Нар, 17. Бабатунде Адениджи, 16. Атанас Кабов, 24. Илия Юруков, 22. Георги Павлов

Старши треньор: Люпко Петрович

Галатасарай:19. Ченк Гюнен, 5. Хамит Атънтопк, 8. Селчук Инан, 11. Лукаш Подолски, 14. Мартин Уйнес, 18. Синан Гюмюш, 24. Салих Дурсун, 26. Семих Кая, 30. Жозое Пешкейра, 39. Луис Педро Каванда, 55. Сабри Сариоглу

Резерви: 67. Ерай Исчан, 15. Кеврем Каускан, 16. Мустаха Тапи, 17. Сонер Гюмюл, 23. Лионел Карол, 29. Озан Кабак, 88. Гюкай Гюней, 97. Бирхан Ватансевер

Старши треньор: Ян Олде Рикерник,