Отборите на Локомотив Горна Оряховица и Нефтохимик не успяха да се победят в мача на откриването на новата Първа професионална лига. Двубоят, който се игра на стадион „Локомотив“ в Пловдив, завърши при 0:0.

Пред рехавата публика по трибуните двата тима, които са новаци в шампионата, опитаха да покажат, че неслучайно са получили място в елита. Пропуските в двете посоки обаче обусловиха равенството.

Въпреки че Локомотив ГО имаше само два точни удара в очертанията на вратата на Нафтата (срещу 4 за съперника), железничарите имаха повече възможности и изглеждаха малко по-подготвени от своя противник на терена. Съставите на Ангел Червенков и Димчо Ненов обаче си поделиха точките.

Първият двубой започна обещаващо, с два чудесни удара в двете посоки на вратите. Стефано Кунчев спаси мрежата си, след като Николай Дюлгеров стреля отдалеч, в очертанията на вратата на Локомотив Горна Оряховица. Само няколко секунди по-късно в ответната атака Стоян Колев също спаси мрежата си, тъй като Венцислав Керчев стреля от границата на наказателното поле.

Локомотив Горна Оряховица създаде по-добрите ситуации през първото полувреме. В 17-ата минута Стоян Колев изби в последния момент след центриране отдясно, но милиметри не достигнаха на играч на домакините да засече топката в наказателното поле. Малко по-късно Тихомир Кънев опита шансовете си отдалеч, но покрай вратата.

Едва в продължението на първата част дойде най-опасната ситуация. След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле, защитата на Нефтохимик изпусна Мартин Кавдански, който от два метра, при опразнена врата, не успя да вкара топката, която в крайна сметка се оказа в ръцете на Стоян Колев.

Домакините от Локомотив ГО продължиха с добрите изяви и след почивката. В 56-ата минута ударът на Красен Трифонов мина покрай страничната греда на вратата, пазена от Стоян Колев.

След 60-ата минута Нафтата показа също апетити за първи три точки. В 65-ата минута Емануил Манев центрира, Костадин Хазуров засече с глава, но право в ръцете на Стефано Кунчев.

В 79-ата минута Нефтохимик отново стигна до много добро положение, но страхотно спасяване на Стефано Кунчев предотврати първото попадение в шампионата.

В 83-ата минута се откри пореден шанс пред Тихомир Кънев, който получи топката от Янаки Смирнов, но завършващият удар беше неточен.

В края на срещата Симеон Мечев можеше промени резултата, но ударът му от фаул излезе в аут.

Локомотив ГО: Стефано Кунчев, Димо Атанасов, Мартин Кавдански, Венцислав Керчев, Красен Трифонов, Георги Каранейчев (61-Владислав Узунов), Янаки Смирнов, Йордан Апостолов, Симеон Мечев, Милен Желев, Тихомир Кънев;

Нефтохимик: Стоян Колев, Боян Георгиевски, Виктор Хомей, Яни Пехливанов, Марко Ранджелович, Емануил Манев, Любомир Божинов, Михаел Орачев (89-Иван Вълчанов), Николай Дюлгеров, Костадин Хазуров (69-Георги Чакъров), Александър Александров (59-Атанас Чипилов).