Берое постигна втора поредна победа след обрат в резултата в рамките на три дни. Беройци спечелиха с 3:1 срещу Спартак Плевен. Контролата се игра на спортна база „Берое“. Старши треньорът Александър Димитров започна мача с футболистите, които взеха участие в двубоите от Лига Европа.

Александър Василев отправи удар от границата на наказателното поле на Спартак Плевен в 18-та минута, но неточно в аут.

Спартак Плевен поведе в резултата в 24-та минута, когато Благой Макенджиев не успя да изчисти върната към него топка, а Григор Долапчиев се възползва от открилата му се възможност и се разписа в опразнената врата.

Берое организира добра атака в 34-та минута, когато Неманя Милисавлевич намери Кохейт Като непокрит в наказателното поле, но японецът се подхлъзна в последния момент и не успя да шутира.

Берое успя да изравни резултата в 43-та минута, когато Александър Василев с хубав удар от границата на наказателното поле на Спартак Плевен изпрати топката във вратата на Димитър Пантев.

Спартак Плевен можеше да вкара втори гол в 47-та минута, когато Христов намери Мавродиев в наказателното поле и последния шутира по диагонала, но топката премина на сантиметри от гредата.

Александър Василев отправи силен удар от дистанция в 50-та минута, но Димитър Пантев успя да се намеси и да избие. Венцислав Василев стреля в последствие, но неточно в аут.

Две минути по-късно Като изведе отлично Панайотов зад гърба на отбраната на Спартак, но Пантев излезе съобразително и успя да изпревари халфа.

Берое направи пълен обрат в контролата в 55-та минута. Неманя Милисавлевич се възползва от неразбирателство в защитата на Спартак и подаде към непокрития Александър Василев, който вкара в опразнената врата.

Берое разигра много добре в 71-та минута, когато Станислав Дрянов взаимодейства с Алекс Колев, а той продължи към Руси Чернаков, който излезе на стрелкова позиция и стреля по диагонала, но вратарят на Спартак се намеси и спаси.

Берое вкара трети го в 77-та минута, когато Станислав Дрянов получи топката след продължителна атака и центрира чудесно в наказателното поле на гостите, където Александър Колев засече с глава и направи резултата 3:1 .

Берое доигра последните минути на мача с човек по-малко, защото старши треньорът Александър Димитров извади Кохей Като след поредното грубо влизане в краката му.

През следващата седмица Берое гостува на Славия на националния стадион „Васил Левски“ в мач от втория кръг на Първа професионална футболна лига.

Берое: 22. Благой Макенджиев; 28. Веселин Пенев; 6. Иво Иванов (к) (66′- 24. Христофор Хубчев); 71. Илия Миланов (66′- 15. Георги Динков); 21. Венцислав Василев (66′- 17. Педро); 4. Кохей Като; 33. Том (66′- 10. Станислав Дрянов); 19. Александър Василев (66′- 20. Руси Чернаков); 11. Неманя Милисавлевич (57′- 13. Емин Ахмед); 14. Георги Божилов (66′- 7. Александър Колев); 91. Ерик Почански (46′ – 8. Васил Панайотов)

Спартак Плевен: 1. Димитър Пантев; 20. Мартин Митов; 5. Цветелин Радев; 8. Иво Иванов (к); 3. Станислав Георгиев; 14. Димитър Мичков; 19. Кирил Вълов; 10. Стефан Христов; 15. Тихомир Тодоров; 13. Жюлиен Бенков; 45. Григор Долапчиев