Европейският шампион Франция отпадна от олимпийския турнир по волейбол за мъже. В последна среща от група "А" "петлите" загубиха с 1:3 (22:25, 25:22, 20:25, 23:25) срещу домакините от Бразилия и останаха на петото място в крайното класиране.

Уолъс де Соуса беше най-резултатен за бразилците с 19 точки, а съотборникът му Рикардо Лукарели добави още 13 точки в срещата, която продължи точно 90 минути.
"Селесао", олимпийски първенец от 1992 и 2004 година, ще се опита да достигне до четвърти пореден финал на олимпиада. За Франция звездата Антонен Рузие отбеляза 23 точки.

На четвъртфиналите на олимпийския турнир Бразилия ще играе срещу големия си противник Аржентина. Домакините останаха на четвърто място в крайното класиране в групата, докато Франция е на пета позиция.

В друга среща от група "А" Италия допусна поражение с 1:3 (23:25, 17:25, 25:16, 21:25) срещу Канада. "Адзурите" вече си бяха осигурили първото място и на четвъртфиналите ще се изправят срещу Иран.

Лука Ветори реализира 17 точки за италианците, а Гавин Шмит беше най-резултатен за "кленовите листа" с 23 точки.

Във фазата а директните елиминации канадците ще играят срещу олимпийския шампион Русия. Италия е на първо място в група "А" с 12 точки, докато Канада е на втората позиция с три точки по-малко.

В последния четвъртфинал един срещу друг ще играят световният шампион Полша и олимпийския първенец от Пекин 2008 САЩ./БТА