България загуби тежко от Тайланд в Лигата на нациите
Женският национален отбор на България загуби от домакина Тайланд с 0:3 (22:25, 20:25, 17:25) във втория си двубой от турнира във Волейболната лига на нациите в Банкок. Срещата се игра пред препълнени трибуни, които подкрепяха бурно своя тим през целия мач.
Селекционерът Марчело Абонданца започна срещата с Лора Славчева, Мирослава Паскова, Александра Миланова, Борислава Съйкова, Микаела Стоянова, Дарина Нанева и либеро Мила Пашкулева. В защита на мястото на Пашкулева се включваше капитанът Жана Тодорова.
Най-резултатни за България бяха Мирослава Паскова и Александра Миланова, които реализираха по 11 точки.
След шест изиграни срещи в Лигата на нациите България остава с една победа в актива си. Следващият двубой на „лъвиците“ е утре от 16:30 часа срещу Канада. Канадският тим заема седмото място във временното класиране с три победи до момента, а днешният ден бе почивен за северноамериканския състав.
Вижте повече подробности в прикаченото видео.
..още ..по-малко