Шампионът от Пекин 2008 САЩ постигна третата си победа на олимпийския турнир по волейбол за мъже.

В среща от последния пети кръг в група "А" янките надиграха с 3:0 (25:23, 25:11, 25:19) състава на Мексико за само 64 минути.

Най-резултатен за победителите беше Мърфи Трой с десет точки. Неговият съотборник Тейлър Сандър с осем точки. За "ацтеките" Карлос Гера отбеляза седем точки.

САЩ продължава напред в турнира и вече очаква своя съперник на четвъртфиналите. Мексико отпадна от надпреварата.

В група "Б" Аржентина спечели с 3:0 (25:16, 25:19, 25:20) срещу Египет и вече има актив от 12 точки на първото място във временното класиране. Двубоят продължи едва 68 минути, а Факундо Конте беше най-резултатен за "гаучосите" с девет точки.

Омар Хасан, Мохамед Монеим и Мохамед Абу реализираха по седем точки за Египет. Африканският отбор отпадна от турнира след едва три спечелени точки./БТА