Националният ни женски отбор по волейбол загуби от Полша с 0:3 (12:25, 22:25, 23:25) в първия си мач в Банкок (Тайланд) от Лигата на нациите. За „лъвиците“ това бе четвърта загуба в най-комерсиалната надпревара.
Воденият от Марчело Абонданца тим направи много слаб първи гейм, в който реализира едва 12 точки. След това стабилизира играта си и затрудни съперника, но загуби и следващите две части.
Микаела Стоянова, която отбеляза най-много точки за нашия тим – 13, отдаде загубата на грешки в неподходящи моменти.
„След слабия старт, успяхме да се изправим, но трябваше да бъдем по-агресивни, особено в края на геймовете“, заяви тя.
„Разочаровани сме, но срещнахме доста опитен съперник. В края на третия гейм ни липсваше повече прецизност. Ще си научим уроците от този мач“, категоричен беше селекционерът Абонданца.
Съставът на БЪЛГАРИЯ: Лора Славчева, Микаела Стоянова, Александра Миланова, Мирослава Паскова, Борислава Съйкова, Дарина Нанева - Мила Пашкулева-либеро (Жана Тодорова-либеро, Калина Венева, Виктория Нинова, Маргарита Гунчева, Мерелин Николова, Цветелина Илиева)
