„Лъвиците“ не успяха да вземат гейм от Полша в Лигата на нациите StartPhoto.bg
„Лъвиците“ не успяха да вземат гейм от Полша в Лигата на нациите

Националният ни женски отбор по волейбол загуби от Полша с 0:3 (12:25, 22:25, 23:25) в първия си мач в Банкок (Тайланд) от Лигата на нациите. За „лъвиците“ това бе четвърта загуба в най-комерсиалната надпревара.

Воденият от Марчело Абонданца тим направи много слаб първи гейм, в който реализира едва 12 точки. След това стабилизира играта си и затрудни съперника, но загуби и следващите две части.

Микаела Стоянова, която отбеляза най-много точки за нашия тим – 13, отдаде загубата на грешки в неподходящи моменти.

„След слабия старт, успяхме да се изправим, но трябваше да бъдем по-агресивни, особено в края на геймовете“, заяви тя.

„Разочаровани сме, но срещнахме доста опитен съперник. В края на третия гейм ни липсваше повече прецизност. Ще си научим уроците от този мач“, категоричен беше селекционерът Абонданца.

Съставът на БЪЛГАРИЯ: Лора Славчева, Микаела Стоянова, Александра Миланова, Мирослава Паскова, Борислава Съйкова, Дарина Нанева - Мила Пашкулева-либеро (Жана Тодорова-либеро, Калина Венева, Виктория Нинова, Маргарита Гунчева, Мерелин Николова, Цветелина Илиева)

Google Добави ни в предпочитани източници в Google

подкрепя българския спорт