Отборът на Италия постигна четвърта поредна победа в група "А" на олимпийския волейболен турнир при мъжете, след като се наложи с 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:15) над домакина Бразилия.

Италианците отстъпиха драматично на 23 в първия гейм, но след това не дадоха шанс на съперника си и го надиграха във всяка от следващите три части.

Иван Зайцев реализира 16 точки за "Адзурите", а Османи Хуанторена завърши с 13. За Бразилия най-резултатен Уолъс де Соуса и Рикардо Лукарели завършиха с по 15 точки.

Канада победи аутсайдера Мексико с 3:0 (25:16, 25:14, 25:16). Загубата е четвърта от четири мача за мексиканците и те вече нямат и теоретичен шанс да продължат към четвъртфиналите.
Гавин Смит и Греъм Виграс бяха най-резултатни за "кленовите листа" с по 10 точки.

В ранния мач от групата САЩ победи европейския шампион Франция с 3:1 (25:21, 25:22, 14:25, 25:22) гейма.

За американците Аарън Ръсел записа 18 точки, а за "петлите" Антонин Рузие завърши с 25 точки.

Така в подреждането зад водача Италия, който има пълен актив от 12 точки, се подреждат Франция, Канада, Бразилия и САЩ, които са с по 2 победи и 2 загуби и имат по 6 точки. В последния кръг Франция и Бразилия играят помежду си, докато Канада ще има тежка задача срещу Италия. Тимът на САЩ пък изглежда с най-лесна мисия да се класира за четвъртфиналите, тъй като срещу Мексико в последния си мач. За фазата на директните елиминации се класират първите 4 отбора от групата.