Даниил Медведев приключи участието си на олимпийския тенис турнир в Париж след загуба от Феликс Оже-Алиасим от Канада с 3-6, 6-7 (5) за малко над час и 40 минути игра.

Срещата бе прекъсвана заради дъжд, а четвъртият в схемата руснак така и не успя да се противопостави на канадския си опонент, 13-и поставен. Един пробив бе достатъчен на Оже-Алиасим за спечелване на откриващия сет. Втората част беше решена в тайбрек, в който канадецът показа по-здрави нерви и се поздрави с крайната победа.

Той сервира страхотно, като не даде нито една точка за пробив на Медведев и завърши с 9 аса, само пет загубени точки на първи сервис и близо три пъти повече уинъри от руснака – 26 срещу 10.

Съперник на Оже-Алиасим в следващата фаза ще бъде един измежду Каспер Рууд или Франсиско Серундоло. / БГНЕС