Поставеният под номер 6 в схемата Холгер Руне (Дания) се класира за втория кръг на откритото първенство по тенис на Франция, след като се наложи с 6:4, 3:6, 7:6(2), 6:2 над дебютанта Кристофър Юбанкс (САЩ).

Руне достигна до четвъртфиналите на турнира през миналата година и очакванията са 20-годишният датчанин поне да повтори постижението си. В последните месеци той стигна до титла на турнира в Мюнхен и загуби финалите в Монте Карло и Рим.

Руне, който е шести и в световната ранглиста, спечели първия сет с пробив в третия гейм, но Юбанкс изравни по идентичен начин. В третата част двамата си размениха по два пробива между четвъртия и седмия гейм, след което стигнаха до тайбрек. В него Руне поведе с 5:1 и затвори сета при 7:2.

Датчанинът записа пробиви в първия и петия гейм на последната част и сложи край на двубоя с първия си мачбол след 2:53 часа игра./ БТА