Новак Джокович говори за петсетовия си мач срещу Феликс Оже-Алиасим на четвъртфиналите на Уимбълдън. Срещата продължи 5 часа и 15 минути и завърши с победа за сърбина със 7:6(10), 3:6, 6:3, 6:7(4), 7:6(10-4).

Избрано от VGong

Джокович загуби сет, но стартира с победа над китаец на "Уимбълдън"

На пресконференцията той беше сравнен с връстника си Лео Меси – на 39 години двамата не се дават на младите и продължават да са на върха.

„Би било хубаво да съм на корта само 90 минути, като него“, заяви с усмивка Новак.

Той коментира и факта, че все повече мачове на Уимбълдън приключват след залез слънце.

„Честно казано, понякога имам чувството, че играя повече на закрито, отколкото на открито. Но в същото време беше страхотно да бъда част от такъв епичен мач, който продължи над пет часа. Дори не знам точно колко дълго. Това беше един от най-добрите мачове, които съм играл на Уимбълдън. Не си спомням да съм играл толкова дълго. Само финалът с Роджър през 2019 г. беше сравним по продължителност.

Беше невероятно равностоен мач. Всеки можеше да спечели. Феликс също показа много високо ниво. Той само забави малко темпото в супер тайбрека. Възползвах се от всичките си шансове, издържах на натиска и взех правилните решения в ключови моменти. Това беше достатъчно.

Публиката на практика седна през последния половин час. Мисля, че и те разбраха колко специален беше този мач, особено като се има предвид, че буквално се състезавахме с времето до полицейския час. Много се гордея, че спечелих“, обясни Джокович.

Той призна, че е изпитал различни емоции на корта в този драматичен мач.

„ Имаше толкова много емоции. Напрежение, тревога, постоянни възходи и падения. В подобни мачове винаги се случва нещо. Най-важното е да напуснеш корта с високо вдигната глава, независимо дали печелиш или губиш.

За мен беше истинско удоволствие да бъда част от такъв епичен мач. Да играя пет часа срещу противник, 15 години по-млад от мен, на моите години... Понякога трябва да си напомням колко е изключително. Не обичам да говоря за себе си със суперлативи, но такъв резултат, такъв опит, такива усилия и такава отдаденост са наистина нещо, с което да се гордееш.

Подобни мачове стават все по-трудни за тялото ми. Ситуацията се промени драстично през последните две години. Почти всеки ден възникват нови предизвикателства, които трябва да преодоляваш. Дори не мога да си спомня кога за последно съм играл мач напълно здрав.

Ето защо тази победа е още по-ценна за мен, защото само аз и моят отбор знаем колко усилия са необходими. Така че наистина се гордея със себе си и, разбира се, щастлив съм, че имах това преживяване. Надявам се да мога да се възстановя и да подходя към следващия мач в добра форма, без сериозните проблеми, с които се сблъсках миналата година“, каза още Джокович.

Google Добави ни в предпочитани източници в Google