Мъжкият хокеен тим на Словения поднесе първата голяма изненада в Сочи, след като надигра Словакия с 3:1 в мач от група А. Двубоят бе изключително равностоен в първите две третини, преди да се стигне до финалната, в която бяха отбелязани и четирите гола.

Головото шоу започна три минути след втората почивка в мача, когато Рок Тичар с много находчив удар между краката на Ярослав Халак успя да открие резултата.

Още преди преполовяването на финалната част, словенците успяха да увеличат преднината си до 3:0. Първо Томаш Рацингар се възползва от колебливата игра в словашката отбрана и от 3-4 метра заби шайбата над плонжа на Халак. Секунди по-късно една от звездите Анце Копитар направи страхотен рейд пред вратата, като на два пъти заблуди вратаря, че ще стреля, преди да го направи в далечния ъгъл.

Почетният гол за Словакия падна 18 секунди преди финалната сирена, а негов автор бе Томаш Юрчо.

Така Словения записа първи точки на Олимпиадата, макар и да остава на трето място в групата на САЩ и Русия. По-късно днес е мачът между фаворитите в нея.