Отборът на Канада защити олимпийската си титла в хокея от преди 4 години, след като разби Швеция 3:0 във финала на турнира в Сочи и триумфира със златните медали.

Двубоят бе последното спортно събитие от 22-те Зимни олимпийски игри, но не оправда големите очаквания, като "кленовите" листа тотално надиграха своя съперник и не му оставиха никакви шансове.

Те откриха резултата в 12:55 минута чрез Джонатан Тейс, а малко преди края на втората третина Сидни Кросби, който нямаше нито един гол и нито една асистенция в турнира до момента, удвои преднината на Канада.

Шведите бяха тотално объркани в последната част, а 10 минути преди края Кори Пери покачи на 3:0 и реши всичко в този мач.

По този начин канадците защитиха титлата си от Ванкувър преди четири години и то без нито една загуба в Сочи, докато за Швеция останаха сребърните медали. Финландия спечели бронзовия медал, след като разби САЩ с 5:0 в малкия финал. /БГНЕС