Въпреки всички проблеми, купищата пари, дадени от Путин, обвиненията в корупция, опасните трасета, и така нататък, няколко момента от Олимпиадата в Сочи направиха нещата да изглеждат човешки.

Ето и примерите за човечност, които дадоха смисъл на всичко:

1. Ски бегачът Антон Гафаров счупи една от ските си по средата на състезанието. След този инцидент, треньор от щаба на Канада се притече на помощ, излезе на трасето и даде нова ска на Гафаров, за да може той да финишира състезанието.

Невероятните спортсмени в Сочи 2014

източник: Gulliver/Getty Images

2. Дарио Колоня чака почти половин час, за да стисне ръката на последния в състезанието ски бегач от Перу.

3. Двама сноубордисти от САЩ се сблъскаха на финалната линия. Само единият от двете се класира за финала, след фото-финиш, но завършиха спора с прегръдка. Алекс Дейболд в крайна сметка спечели и бронзов медал.

4. За първи път в олимпийската история имаше два медала за едно място в алпийските ски. Тина Мазе и Доминик Гисин си разделиха отличията, и бяха доволни от това.

5.Канадският кънки бегач Гилмор Джунио даде своето място в състезанието на 1000 метра на своя съотборник Дени Морисън, който падна по време на контролното за местата на Олимпиадата. Морисън завърши със среброто.

6. Американската биатлонистка Трейси Барнс даде своето място на Олимпиадата на близначката си Лейни. "Ако мога да й дам такава възможност, за мен е чест, и е жертва, на която съм готова," обясни тя. Лейни бе болна по време на контролните състезания, и не успя да се класира сама за Сочи.

7. Машината за подготвяне на ски на немския отбор по биатлон се счупи на път за Сочи. Руският отбор не само позволи на немския да използва тяхната машина, но дори щабът на Сборная седя цяла нощ с германците, за да им помогне да се подготвят за старта.