Американката Лорин Уилямс остана на една десета от секундата от възможността да се превърне в първата жена, спечелила злато от две последователни Олимпиади – лятна, а след това и зимна.

Лорин Уилямс и Елана Майърс грабнаха сребърното отличие в двойка-бобслей при жените. Американките останаха на 0.10 секунди от победителките от Канада.

Ако Уилямс бе спечелила златния медал в бобслея, това щеше да е нейният втори от Олимпиадата в рамките само на 18 месеца. Лорин бе част от шампионската щафета по лека атлетика 4х100 метра в Лондон през 2012 година.

Спринтьорката има още един сребърен медал от Олимпиада у дома си, на 100 метра от Антина през 2004 година.

Въпреки че не успя да направи златен дубъл, среброто я направи едва петият състезател, който има отличия от двата последователни спортни форума.

„Не съм тук, за да пиша история. Тук съм, за да помогна на отбора на САЩ“, заяви философски американката.