Анастасия Кузмина направи феноменално състезание в спринта на 7,5 км в биатлона при жените и завоюва златен медал от Олимпийските игри в Сочи. Това е втора поредна титла за 29-годишната словачка, която не допусна нито една грешка в двете стрелби и финишира за 21:06,8 минути.

Втора остана рускинята Олга Вилюхина на почти 20 секунди зад победителката. Биатлонистката донесе и първият медал на домакините от началото на турнира. Трета с резултат от 21:28,5 завърши украинката Вита Семеренко, като и тя не допусна грешки в стрелбата.

Кузмина е със статут на легенда в родината си, след като преди четири години стана едва вторият словашки атлет след Ондрей Непела с медал от зимна олимпиада. Титлата от Сочи се нарежда към големите триумфи на родената в Русия сътезателка, която може да се похвали със сребърен медал в преслеването на 10 км от Ванкувър 2010.