Канада срещу САЩ е вторият полуфинален сблъсък в хокейния турнир при мъжете. В другия сблъсък един срещу друг се изправят скандинавските тимове на Швеция и Финландия.

Латвия бе на път да поднесе сензацията в четвъртфиналния мач срещу Канада, но все пак „кленовите листа” стигнаха до драматична победа с 2:1.

Канадците поведоха в резултата с гол на Патрик Шарп.

Преднината на „кленовите листа” обаче не се задържа дълго, след като Лаурис Дарзинс изравни резултата.

По този начин завърши първата третина. Във втората нито един от двата отбора не успя да вкара гол.

В началото на третата обаче канадците стигнаха до решаващо попадение дело на Шей Уебър, което се оказа победно в срещата.

Канада и САЩ в челен удар на полуфиналите в Сочи

източник: Gulliver/Getty Images

В другия полуфинал САЩ разби с 5:2 Чехия, като до голяма степен предреши изхода от срещата още в първата третина. Много слаб мач за чехите направи вратарят Павелец.

Ван Риемсдик даде аванс на САЩ в началото на мача, но чехите успяха да се върнат след изравнително попадение на Хемски.

Браун и Бейкс вкараха нови два гола до края на първата третина и по този начин САЩ поведе с 3:1.

През втория период чехите не се представиха силно и това позволи на САЩ да реализира четвърто попадение чрез Зак Парис.

В последната част двата отбора си размениха по един гол. За янките вкара Кесел, а за Чехия отново отбеляза Хемски.