Истински шок се разигра в първия ден на Олимпиадата в Париж. Футболният двубой между Аржентина и Мароко предложи голяма драма, след като тимът от Африка бе близо до успеха, преди световният шампион да изравни в дълбоко в добавеното време на срещата (116-а минута).

Снимки: Gulliver/GettyImages
97 снимки

Голът беше даден в реално време от рефера, но Мароко се оплака, че е трябвало да бъде отменен заради засада. Двата отбора се прибраха, поради безредици на терена, тъй като имаше нахлули фенове и това застраши сигурността на футболистите.

Международният олимпийски комитет помоли двата отбора да се върнат на терена, над 90 минути след първоначалния край на мача, за да продължат с последните няколко момента от двубоя. Впоследствие голът бе отменен поради засада, а срещата се доигра за едва четири минути, след което официално бе сложен край и Мароко спечели с 2:1 срещу Аржентина.