Валентина Георгиева не успя да спечели медал на прескок от Олимпиадата в Париж, но се представи страхотно. Българката получи общ резултат 13.983 след двата си опита във финала и остана на пето място в крайното класиране. Тя изпълни много добре и двата си прескока - за "Юрченко" с два винта получи 14.100, а "Цукахара" с винт и половина и беше оценена с 13.866 точки.

Златният медал спечели извънземната Симон Байлс, бразилката Ребека Андраде завърши на второ място, а другата американка Джейд Кери остана трета. За 27-годишната Байлс титлата бе трета в Париж и общо седми златен медал от олимпийски игри.

18-годишната българка, която достигна финал в дебютното си участие на Олимпиада, повтори постижението си на своя треньор Филип Янев, който се класира на пето място на прескок на Игрите в Атина 2004.

Георгиева беше първата представителка на България сред осемте най-добри на планетата в спортната гимнастика от 32 години на олимпийски игри. За последно в Барселона през 1992-ра Силвия Митова намери място на финала на земя.