Сестрите Габриела и Стефани Стоеви допуснаха поражение от китайския тандем Лю Шън Шу и Тан Нин в драматичен мач от олимпийския турнир по бадминтон в Париж. Българската двойка показа, че е на нивото на третите в световната ранглиста, но отстъпиха в заключителната част на срещата с 1:2 гейма от Група Б.

Следващото предизвикателство на националните състезателки е американското дуо Ани Сюй и Кери Сюй.

Двубоят ще реши дали българките ще продължат за следващата фаза от елиминациите. Мачът е на 30 юли (вторник). Според регламента само първите два отбора от група се класират за четвъртфиналите в Париж.

Габриела и Стефани Стоеви взеха първата част, но допуснаха обрат с 21:19, 10:21, 16:21 за 77 минути игра.

Двубоят беше изключително равностоен. Китайките взеха аванс от 4 точки в началото на срещата 11:7, след което се игра точка за точка. Сестрите успяха да направят обрат 18:15, преди съперничките им да изравнят. С нови две успешни разиграния българките поведоха с 20:18 и след 21:19 успяха да спечелят първия гейм. Във втората част Лю Шън Шу и Тан Нин направиха серия от 8 точки от 7:7 до 15:7 и без проблеми спечелиха с 21:10, за да изравнят резултата.

В решаващия трети гейм играта беше равностойна до 13:13, след което китайките поведоха с 19:14 и с 21:16 затвориха срещата.

Габриела и Стефани Стоеви имат записани една победа и едно поражение след първите си два мача в Група Б. Третият кръг ще е решаващ за изхода на битката от потока. Вчера те надделяха над Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг) с 21:11, 21:23, 21:15.

По-рано състезателката на сингъл Калояна Налбантова загуби при дебюта си на Олимпийски игри. Тя бе победена от първата поставена Се Юн Ан от Южна Корея с 15:21, 11:21.