Макс Ферстапен спечели краткото спринтово състезание преди Гран При на Великобритания във Формула 1.

На пистата "Силвърстоун", дълга 5.891 километра, пилотът на Ред Бул завърши на първо място в първата експериментална надпревара със само 17 обиколки. На втора позиция остана световният шампион Люис Хамилтън. Пилотът на Мерцедес изостана на 1.430 секунди след победителя.

Трети се нареди съотборникът на британеца Валтери Ботас, който е на 7.502 секунди зад Ферстапен. Четвърти и пети са съответно Шарл Льоклер с Ферари и Ландо Норис от Макларън.

В неделното състезание за Голямата награда на Великобритания от първа позиция ще стартира Макс Ферстапен. Нидерландецът ще започне от първи за общо осми път в кариерата си и за пети път през 2021 година.

Ферстапен има 33 точки преднина пред Хамилтън в генералното класиране при пилотите във Формула 1. Първите трима взеха съответно 3, 2 и 1 точка от днешната мини надпревара.