Макс Ферстапен с Ред Бул спечели 9-ия кръг от световния шампионат във Формула 1 за Гран При на Австрия на пистата "Ред Бул Ринг". На домашната писта на тима холандецът не остави шансове на конкурентите си и вдигна трофея. Втори се нареди Кими Райконен с Ферари и изоставане от +1,504 секунди, а трети съотборникът му Себастиан Фетел с изоставане от + 3,181 секунди. Изненадващо и двата болида на Мерцедес пилотирани от Люис Хамилтън и Валтери Ботас не финишираха заради проблеми с двигателите.

От първа стартова редица стартираха пилотите на Мерцедес Ботас и Люис Хамилтън, а надпреварата беше доста интересна. Следват Райконен, Ферстапен и Грожан. От питлейна стартира Фернандо Алонсо с Макларън.

Великолепно стартиране на болидите на Мерцедес позволи на Хамилтън и Ботас да дръпнат сериозно на Ферстапен и Райконен. Финландецът тръгна отлично и се придвижи до второто място, но го загуби още в първата обиколка и продължи 4-ти, а Хамилтън направи най-бърза обиколка по трасето.

В 15-ата обиколка Валтери Ботас с Мерцедес, който вървеше втори в подреждането счупи скоростната кутия и отпадна от надпреварата, а малко по-рано Нико Хюлкенберг с Рено също приключи със състезанието, след като дригателят му не издържа и това прекрати участието му.

Отпадането на Ботас позволи на част от лидерите в подреждането да влязат в бокса при виртуална кола за сигурност, като единствено Хамилтън не го стори. Така подреждането след 19 обиколки е - Хамилтън, Ферстапен, Райконен, Рикиардо, Фетел.

В 26-ата обиколка Хамилтън влезе в бокса, а след излизането той отиде на 4-ата позиция, след Ферстапен, Рикиардо и Райконен. Постепенно той застигна третия Райконен. Даниел Рикиардо, който днес празнува своя 29-ти рожден ден се смъкна до 5-ото място, а Фетел се нареди трети, Райконен се настани на втората позиция, а това стана в 39-ата обиколка. Начело е Макс Ферстапен с Ред Бул.

Хамилтън влезе за втора смяна на гуми в 53-ата обиколка и излезе пети, но пилотите на Ферари не са влизали за втори път в бокса. Подреждането след тази обиколка е следното - Ферстапен, Райконен, Фетел, Рикиардо, Хамилтън.

Даниел Рикиардо отпадна от надпреварата в 55-ата обиколка, след като двигателят му не издържа. Две обиколки по-късно и Брендън Хартли с Торо Росо приключи състезанието, като и неговият болид не издържа.

1:07.241 минути беше най-добрата обиколка на Люис Хамилтън, а това се случи в 60-ата обиколка по време на Гран При на Австрия. Четири обиколки след това постижение и болидът на Хамилтън спря край пистата, а до края оставаха 7 обиколки. Кими Райконен с Ферари даде най-добра обиколка - 1:06.975 минути в 65-ата обиколка.

Така в крайна сметка първи финишира Ферстапен, втори и трети - Райконен и Фетел, след тях бяха Грожан и Магнусен с Хаас, Окон, Перес, Алонсо, Льоклер и Ериксон затвориха десетката. Със спечелените 15 точки Фетел изпревари в генералното класиране Хамилтън с 1 точка.

Гран при на Австрия от Формула 1, статистика от състезанието на "Ред Бул Ринг" (71 обиколки; 4.318/306.452 км):