Валтери Ботас завъртя най-добра обиколка във втората свободна тренировка преди Гран При на Абу Даби от Формула 1.

Финландският пилот на Мерцедес финишира с време 1:37.236 минути рано в следобедната сесия и остана до самия край начело в чарта пред Макс Ферстапен от Ред Бул.

Холандецът, който бе най-бърз сутринта, изостана с 0.044 секунди от Ботас в бързата си обиколка на 5.554-километровата писта "Яс Марина", докато третото място остана за неговия съотборник в Ред Бул - Дани Рикардо. Австралиецът ще кара в неделя за последен път за австрийския тим.

Световният шампион Люис Хамилтън от Мерцедес завърши за втори път на четвъртото място, а Себастиан Фетел от Ферари се изкачи с две места до шесто. /БТА

Състезанието за Голямата награда на Абу Даби във Формула 1 е в неделя от 15.10 часа.

Можете да го гледате пряко в онлайн платформата PLAY DIEMAXTRA и по телевизия DIEMA SPORT 2.