Манчестър Сити постигна 9-ата победа в първите си 10 мача за сезона във Висшата лига и показа, че целта пред тима през този сезон е повече от категорична - титлата на Англия.

Поредна жертва на командата на Роберто Манчини стана тима на Уулвърхемтън Уондърърс, който бе победен с 3:1 на стадион Етихад.

Първото полувреме на Ийстленд завърши при равенство 0:0, но началото на втората част започна добре за гражданите и Един Джеко вкара първото попадение за гражданите в 52-ата минута след асистенция на Серхио Агуеро, а Александър Коларов удвои в 67-ата, след като бе изведен на стрелкова позиция от Давид Силва.

В 74-ата минута капитанът на Сити Венсан Компани тушира в наказателното поле Кевин Дойл и получи директен червен картон, а друг ирландец - Стивън Хънт, изравни от отсъдената дузпа.

В последните секунди на двубоя Александър Коларов заби третото попадение за Манчестър Сити с удар от почти 30 метра.

Така Сити е лидер в класирането с 28 точки от 10 мача, следван от градския съперник Манчестър Юнайтед с 23 точки и Челси с 19. Уулвърхемптън е 17-и с 8.

szólj hozzá: M3-1W