Шампионът Манчестър Юнайтед се завърна на победния път във Висшата лига, след като записа минимален успех над Евертън като гост. След краха в миналия кръг с 1:6 от Манчестър Сити, „червените дяволи“ взеха трите точки с 1:0, а голът бе дело на Хавиер Ернандес в 19-ата минута.

Бившият български национал Димитър Бербатов по традиция започна мача на пейката, но се появи в игра през втората част, заменяийки голмайстора Ернандес в 67-ата минута. Мачът бе юбилеен за българина, коийто записа стотно участие с фланелката на Юнайтед във Висшата лига. В минутите до края на двубоя, Бербатов нямаше удобни положения за гол.

Голът на успеха за Юнайтед дойде още в началото на срещата, когато Патрис Евра центрира отлично отляво, а Чичарито бе оставен абсолютно непокрит в малкото наказателно поле и с лекота от близко разстояние засече топката във вратата на Тим Хауърд.

"Карамелите" бяха близо до изравнителен гол в 39-та минута, но ударът на Лейтън Бейнс от фаул срещна напречната греда на Давид Де Хеа. Двата тима имаха няколко положения за гол пред вратата на съперника, но в крайна сметка Манчестър Юнайтед спечели важни три точки след 1:0 при гостуването на отбора на Дейвид Мойс.

В заключителните минути на двубоя, Евертън опита натиск, но хаотичните центрирания пред вратата на Де Хея не доведоха до желания резултат. Двубоят бе продължен с цели шест минути, след като единият от страничните рефери получи травма в кръста и трябваше да бъде заменен от четвъртия арбитър Фил Дауд.

Така Юнайтед записа първа победа на 'Гудисън парк“ от месец септември 2007 година и със спечелените три точки се доближи на две от лидера Манчестър Сити, който има и мач по-малко.

szólj hozzá: Eve 0-1 ManU

Стартовите състави на двата тима:

Евертън: Хауърд, Хибърт, Бейнс, Хейтинга, Ягиелка, Коулман, Билялетдинов, Осман, Фелайни, Родуел, Саха; резерви: Муха, Мустафи, Баркли, Стракуалурси, МакФадън, Гие, Велиос.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Джоунс, Видич, Еванс, Евра, Уелбек, Флетчър, Клевърли, Парк, Рууни, Ернандес; резерви: Линдегаард, Фърдинанд, Оуен, Нани, Фабио, Валенсия, Бербатов.