Васлуй запази шансовете си за титлата, след като постигна много важна победа с 2:1 срещу прекия си конкурент Стяуа Букурещ в мач от 32-я кръг на румънското първенство.

Живко Миланов игра цял мач за Васлуй, а Станислав Генчев се появи на терена в 79-та минута, а в 89-та получи жълт картон. Живко Желев игра 90 минути за Стяуа.

Стяуа успя да поведе в резултата в самия край на първото полувреме, след като Станку се възползва от грешка в отбраната на Васлуй и вкара за 0:1.

Домакините успяха да се върнат в мача в 68-та минута, когато получиха право да изпълнят дузпа и тя бе реализирана от Бурдужан.

Васлуй стигна до пълния обрат в мача в 82-та минута, когато точен бе Пап и той донесе победата за домакините.

След този успех Васлуй се намира на трето място във временното класиране с актив от 59 точки, колкото има и вторият Униреа. Лидер е Клуж с 63 точки, а до края на сезона остават два кръга. Стяуа се смъкна на пето място с 56 точки.